تست همراه اول

سرویس خبر
1 تیر 1394 ساعت 11:40
22 نظر

 

اپل ماده‌ای جدید برای حذف خطوط آنتن آیفون ۶ ساخته است

یکی از ضعف‌های طراحی آیفون ۶ را می‌توان به خط‌های آنتن پشت آن نسبت داد. حال اپل چاره‌ای برای حذف آنها اندیشیده و در نهایت توانسته ماده‌ای جدید بسازد که این خط‌ها را حذف کند. این خبر با توجه به پتنتی منتشر شده که این شرکت اخیرا ثبت کرده است.

آیا شما هم از خط‌های آنتن ارتباطی آیفون ۶ در پشت آن خوشتان نمی‌آید؟ به نظر می‌رسد اپل هم مانند شماست! به‌کمک پتنت جدیدی که این شرکت ثبت کرده، متوجه شدیم اپل توانسته ماده‌ای جدید از کامپوزیت بسازد که بسیار شبیه آلومینیوم آدونایز (همانند بدنه آیفون ۶) است، با این تفاوت که، با توجه به جنس کامپوزیتش، امکان عبور سیگنال‌های ارتباطی گوشی از طریق آنها وجود دارد.

هم‌اکنون خطوطی در بدنه پشتی آیفون ۶ دیده می‌شود که به آنتن‌های WiFi، آنتن مخابراتی و همچنین NFC مربوط است. با استفاده از این ماده دیگر شاهد این خطوط نخواهیم بود و به‌نوعی این خط‌ها نامرئی می‌شوند، چراکه همچنان وجود خواهند داشت، ولی دیگر دیده نخواهند شد. نمونه این کاربرد را می‌توانید در عکس زیر مشاهده کنید. یکی دیگر از موارد استفاده این ماده ممکن است در ترک پد لپتاپ‌ها باشد و می‌تواند آنها را هم از نظر ظاهری تا حدودی غیرقابل دیدن کند. همانند بسیاری از پتنت‌هایی که اپل ثبت می‌کند، نمی‌دانیم چه زمانی از این ماده در محصولات اپل استفاده می‌شود، اما بعید نیست در آیفون بعدی شاهدش باشیم.

 

منبع: Engadget  1 تیر 1394
9829 بازدید
22 نظر
4.26
  19 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری