سرویس خبر
26 خرداد 1394 ساعت 16:28
9 نظر

 

کاربران ال جی G3 به آپدیت اندروید M خوشبین باشند، اما از اندروید ۵.۱ خبری نخواهد بود

خبرهای رسیده از ال جی نشان می دهد این شرکت برای پرچمدار سال گذشته خود، یعنی G3، اندروید لالیپاپ نسخه ۵.۱ را تدارک نخواهد دید. این شرکت قصد دارد گوشی مذکور را بعد از اندروید ۵ مستقیما به اندروید M به روزرسانی کند. پیش از این نیز G3 اندروید ۴.۳ و ۴.۴ را دریافت نکرده بود و مستقیما از اندروید ۴.۲ به اندروید ۵ به روزرسانی شده بود.

به نظر می رسد ال جی جی۳ اندروید ۵.۱ را دریافت نخواهد کرد. این خبر مطمئنا دارندگان این تلفن همراه هوشمند را متعجب می کند، اما گزارشات دریافتی نشان می دهد ال جی قصد دارد این محصول را مستقیما به اندروید ام به روزرسانی کند.

به گزارش منتشرکننده این خبر، هنوز از عرضه به روزرسانی های کوچک برای G3 هیچ خبری نیست. البته کره ای ها قبلا هم سابقه چنین کاری داشته اند: پیش تر G3 از اندروید ۴.۲ مستقیما به ۵.۰ به روزرسانی شد و آپدیت ۴.۴ را دریافت نکرد.

اگر این حدسیات درست باشد، این دستگاه مستقیما اندروید ام را دریافت می کند که البته به روزنشدن به ۵.۱ چندان هم مهم نیست، چرا که این به روزرسانی امکانات چندانی برای کاربران به ارمغان نیاورده است.

 

 

بارزترین ویژگی اندروید ۵.۱ قابلیت محافظت دیوایس در Factory Reset است که به کاربر لایه امنیتی جدیدی در بخش بازگشت به تنظیمات کارخانه ای بخشیده. ولی کمتر کسی از این ویژگی خبر دارد، چه برسد به اینکه از آن استفاده کند!

اگر واقع بینانه به مشخصات فنی جی۳ بنگریم، باید بگوییم این محصول توانایی اجرای اندروید ام را دارد. در واقع با وجود قابلیت Doze و سیستم مدیریت رم موجود در نسخه بعدی اندروید و توجه به سخت افزار جی۳ کاربران تجربه دلنشینی از اندروید ام کسب خواهند کرد.

طبیعتا اگر هنوز هم به نصب اندروید ۵.۱ به روی جی۳ خود علاقه دارید، همیشه راه هایی فرعی برای نصب این نسخه خاص روی تلفن همراه هوشمندتان وجود دارد.

 

منبع: talkandroid  26 خرداد 1394
9 نظر
4.31
  13 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری