تست همراه اول

سرویس خبر
8 آذر 1393 ساعت 11:34
81 نظر

 

پنج ویژگی گوشی های اندرویدی که جای خالی آن در آیفون حس می شود

: آیفون و گوشی های اندرویدی هر دو نسبت به یکدیگر برتری هایی دارند و در نهایت این کاربر است که بر اساس سلیقه و نیازهای خود تصمیم می گیرد کدام یک از این دو پلتفرم را انتخاب کند. اما در این پست به بررسی پنج ویژگی گوشی های اندرویدی پرداخته ایم که جای خالی آن در آیفون حس می شود.

: آیفون و گوشی های اندرویدی هر دو نسبت به یکدیگر برتری هایی دارند و در نهایت این کاربر است که بر اساس سلیقه و نیازهای خود تصمیم می گیرد کدام یک از این دو پلتفرم را انتخاب کند. اما در این پست به بررسی پنج ویژگی گوشی های اندرویدی پرداخته ایم که جای خالی آن در آیفون حس می شود. 

 

 

1- دکمه های Back و منو در پایین گوشی

 

 

در گوشی های اندرویدی شما به راحتی می توانید برای برگشتن به منوی قبل یا رفتن به منوهای تنظیمات داخل برنامه از دکمه های پایین گوشی استفاده کنید. اما در آیفون شما تنها با دکمه هوم سر و کار دارید و با کمک آن قادر نیستید که به منوی قبل بازگردید، بلکه با فشردن آن به صفحه هوم اسکرین بر می گردید. به نظر می رسد کار با دکمه های بازگشت پایین گوشی بسیار راحت از کار با دکمه های مشابه لمسی در بالا سمت چپ گوشی باشد و شما در گوشی های اندرویدی کار ساده تری برای بازگشت به عقب در منوها دارید. 

 

2- چراغ اعلام نوتیفیکیشن

 

 

در بسیاری از گوشی های اندرویدی چراغی کوچک در بالای گوشی وجود دارد که معمولا به چند رنگ در می آید. برای مثال وقتی شما از واتس اپ پیغامی داشته باشید این چراغ به رنگ سبز و هنگامی که اتفاقی در شبکه های اجتماعی شما رخ دهد این نور آبی و اگر کسی به شما زنگ بزند و تماس از دست برود به رنگ قرمز در خواهد آمد. اما جای خالی چنین چراغی در آیفون خالی است. شما در آیفون می توانید نور فلش را به عنوان چراغ نوتیفیکیشن روشن کنید اما قطعا کارایی چراغ سه رنگ کوچک گوشی های اندرویدی را نخواهد داشت. شاید بهترین جا برای این چراغ دور تاچ آی دی آیفون باشد که با نوری ملایم شما را از نوتیفیکیشن در آینده آگاه سازد.

 

3- لانچرهای انتخابی

 

 

یکی از چیزهایی که جای خالی آن در iOS شدیدا حس می شود لانچرها است. با کمک لانچرها هیچوقت شکل ظاهری گوشی شما تکراری و خسته کننده نخواهد شد و شما با نصب این لانچرها می توانید ظاهر گوشی خود را تغییر دهید. چیزی که در iOS و با آیکون های تکراری آن شدیدا جای خالی اش حس می شود. حتی با اینکه اپل ویجت ها را نیز در iOS8 قرار داد اما همچنان با ویجت واقعی که در اندروید با آن مواجهیم فاصله زیادی داشته و شما همچنان با همان هوم اسکرین همیشگی و ثابت مواجه هستید. 

 

4- مدیریت اپلیکیشن ها

 

 

در اندروید شما می توانید در بخش مدیریت اپلیکیشن ها میزان فضای اشغال شده توسط هر اپلیکیشن در حافظه داخلی و میزان حجم اطلاعات درون اپلیکیشن را متوجه شوید. شما می توانید بدون پاک کردن کل اپلیکیشن فقط اطلاعات داخلی آن را پاک کرده یا آن اپلیکیشن را به اپ دیفالت گوشی خود تبدیل کنید. مثلا از کروم به جای مرورگر اندروید استفاده کرده و یا عکس های ذخیره شده در اینستاگرام را بدون پاک کردن کل اپلیکیشن پاک کنید. هر چند در آیفون و در بخش Usage با بخشی از این امکانات رو به رو هستیم اما جزئیات آن در حد گوشی های اندرویدی کامل نیست. 

 

5- کارت حافظه خارجی

 

 

هرچند که اپل با معرفی آیفون 6 با حجم 128 گیگابایت تا حد زیادی خیال کاربر را بابت کم نیاوردن فضای گوشی راحت کرد اما همچنان برای تعدادی از کاربران گوشی های قدیمی آیفون نداشتن قابلیت استفاده از کارت حافظه جانبی عیب محسوب می شود. مسلما هزینه ای که شما برای خرید گوشی 128 گیگابایتی پرداختی می کنید بسیار بیشتر از خرید یک حافظه جانبی با حجمی مشابه است. نکته مهم این است که شما می توانید در مواقع لزوم این حافظه را از گوشی خارج کرده و مستقیما به رایانه خود متصل کنید و در حقیقت شما یک فضای قابل حمل و جداسازی همیشه همراه با خود خواهید داشت.

 

اگر شما هم از یکی از گوشی های اندرویدی به آیفون مهاجرت کنید شاید جای خالی این 5 مورد را در آیفون حس کنید. به نظر شما جای خالی چه ویژگی های دیگری از گوشی های اندرویدی در آیفون خالی است؟ 

 

   8 آذر 1393
81 نظر
4.37
  41 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری