تست همراه اول

سرویس خبر
15 آبان 1393 ساعت 20:44
15 نظر

 

مجموعه آفیس برای ویندوزفون، اندروید و iOS کاملا رایگان شد

: اگر در ماه های گذشته با همراه بوده باشید، اطلاع دارید که مایکروسافت مدتی پیش نسخه اندروید و سپس آی پد مجموعه آفیس را منتشر کرد. بدین ترتیب کاربران هر سه پلتفرم ویندوزفون، اندروید و آی او اس می‌توانند از مجموعه آفیس موبایل شامل اکسل، ورد و پاورپوینت بر روی تبلت و گوشی خود بهره ببرند. اما حالا مایکروسافت بخشی از قابلیت های پولی خود را مجانی کرده است.

: اگر در ماه های گذشته با همراه بوده باشید، اطلاع دارید که مایکروسافت مدتی پیش نسخه اندروید و سپس آی پد مجموعه آفیس را منتشر کرد. بدین ترتیب کاربران هر سه پلتفرم ویندوزفون، اندروید و آی او اس می‌توانستند از مجموعه آفیس موبایل شامل اکسل، ورد و پاورپوینت بر روی تبلت و گوشی خود بهره ببرند. اما حالا مایکروسافت بخشی از قابلیت های پولی خود را مجانی کرده است. 

 

 

تا پیش از امروز کاربران اندرویدی و iOS تنها قادر به مشاهده فایل های ورد، اکسل و پاورپوینت در تبلت و گوشی خود بودند و برای ویرایش و ایجاد این فایل ها مایکروسافت کاربران را مجبور به خرید و ایجاد اکانت Office 365 می کرد که کاربر در آن باید ماهیانه مبلغی را به مایکروسافت پرداخت می کرد. اما از امروز کاربران اندرویدی و iOS نیز می توانند به راحتی و تنها با داشتن یک اکانت مایکروسافت به صورت رایگان فایل ها را مشاهده، ویرایش و یا ایجاد کنند. این خبر در حالی اعلام می شود که در روزهای گذشته مایکروسافت توافقی با سایت فضای ابری دراپ باکس ایجاد که کرد که بر اساس آن کاربران قادر خواهند بود بدون پرداخت مبلغی فایل های خود را مستقیما بر روی دراپ باکس ذخیره کنند. در همین راستا امروز مایکروسافت نسخه جدید آیفون و آی پد نرم افزارهای آفیس را نیز منتشر کرده است. 

 

 

بدین ترتیب مایکروسافت قدم بزرگی در جذب کاربران بیشتر آفیس برداشت تا این استراتژی شاید بتواند همچنان این کمپانی را جزو پرچمداران نگه دارد. البته نباید فراموش کنیم که هنوز هم مایکروسافت قابلیت هایی را برای افرادی که اشتراک Office 365 را خریداری می کنند نگه داشته تا کسانی که پیش از این، اکانت Office 365 را خریداری کرده اند بتوانند از قابلیت های ویژه Office استفاده کنند. 

اما نسخه جدید Office آیفون با زبان فارسی سازگار است؟

طی تست هایی که انجام دادیم متاسفانه در این نسخه زبان فارسی در این اپلیکیشن و در نسخه iOS به طور کامل پشتیبانی نمی شود و حروف فارسی از هم جدا یا جملات به هم ریخته می شوند. در زیر اسکرین شاتی از اپلیکیشن ورد در آیفون را مشاهده می کنید که فعلا به طور کامل با زبان فارسی سازگاری نداشته و کلمات در جمله جا به جا می شوند. 

 

 

این احتمال وجود دارد که در نسخه های آتی زبان مشکل زبان فارسی حل شود و بدین ترتیب شما می توانید بر روی تبلت یا گوشی خود فایل های ورد، پاورپوینت و اکسل را ایجاد و یا آن ها را ویرایش کنید. در حال حاضر کاربران ویندوزفون می توانند بدون مشکل با پشتیبانی از زبان فارسی با این نسخه کار کنند. نظر شما درباره رایگان شدن مجموعه آفیس چیست؟ آیا شما تجربه کار با مجموعه موبایل آفیس را داشته اید؟

   15 آبان 1393
15 نظر
4.76
  34 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری