سرویس خبر
7 آبان 1393 ساعت 13:41
44 نظر

 

اپل هرگز محصولات ارزان قیمت تولید نخواهد کرد

– جی اس ام: مدیر بخش فروش آیفون و محصولات مبتنی بر iOS اپل Greg Joswiak، اعلام کرد اپل هیچگاه به دنبال تولید محصولات ارزان قیمت نخواهد رفت. وی در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد اپل قصد ندارد اشتباهی که در دهه ۹۰ میلادی انجام داد را دوباره تکرار کند. وقتی شما یک اشتباهی مرتکب می شوید اصلا عاقلانه نیست که اشتباه خود را دوباره تکرار کنید.

– جی اس ام: مدیر بخش فروش آیفون و محصولات مبتنی بر iOS اپل Greg Joswiak، اعلام کرد "اپل هیچگاه به دنبال تولید محصولات ارزان قیمت نخواهد رفت." وی در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد "اپل قصد ندارد اشتباهی که در دهه ۹۰ میلادی انجام داد را دوباره تکرار کند. وقتی شما یک اشتباهی مرتکب می شوید اصلا عاقلانه نیست که اشتباه خود را دوباره تکرار کنید."
در آن سالها اپل برای اینکه سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرد محصولات ارزان تری روانه بازار می کرد که البته نتیجه خوبی نداشت و اپل در آستانه ورشکستگی قرار گرفته بود. Joswiak اشاره کرد "هدف ما این است که بهترین محصول را با بهترین کیفیت تولید کنیم و همه تلاش ما بر این که به این هدف برسیم. درصد رضایت مشتریان ما از بقیه شرکت ها بالاتر است و ما هیچ کمبودی در میزان توسعه دهنده و مشتری نداریم. این نشان از یک بازار پررونق برای ما دارد و برای داشتن چنین چیزی نیاز نیست که بالاترین سهم را در بازار در اختیار داشته باشید."
 
 
مسئله گرانی محصولات اپل همیشه یکی از مباحثی است که همیشه در بین خریداران و طرفداران گجت های مختلف وجود دارد. عده زیادی بر این عقیده هستند که محصولات اپل به شکل غیرقابل توجیهی گران هستند و اغلب افرادی که سراغ آن ها می روند بیشتر به دنبال خودنمایی هستند. اما بیشتر کسانی که انتخاب اولشان برای خرید تبلت و تلفن هوشمند اپل است این نظریه را رد می کنند و دلیل انتخاب خود را کیفیت و تجربه کاربری بالای این محصولات می دانند. 
البته که نمی توان منکر زیبایی و فریبندگی محصولات اپل و میزان فروش بالای آن شد اما هرچه که باشد نشان می دهد اپل راه خود را درست انتخاب کرده و هدف گیری دقیقی در بازار جهانی داشته است. واقعیتی که بدون شک تنها شخص استیو جابز در اپل پایه نهاد و امروز پس از گذشت سه سال از مرگ او هنوز پابرجاست.
 


  7 آبان 1393
44 نظر
4.05
  41 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری