تست همراه اول

سرویس خبر
26 مهر 1393 ساعت 16:45
25 نظر

 

همه چیز درباره iOS 8.1

جی اس ام: در مراسم معرفی آیپد های جدید، اپل اولین بروزرسانی مهم iOS 8 را که روز دوشنبه 28 مهر ماه عرضه می شود، معرفی کرد. نسخه ی آزمایشی iOS 8.1 اواخر ماه سپتامبر برای توسعه دهندگان فرستاده شد و اکنون بعد از گذشت تقریبا 20 روز برای عرضه عمومی آماده شده است.

جی اس ام: در مراسم معرفی آیپد های جدید، اپل اولین بروزرسانی مهم iOS 8 را که روز دوشنبه 28 مهر ماه عرضه می شود، معرفی کرد. نسخه ی آزمایشی iOS 8.1 اواخر ماه سپتامبر برای توسعه دهندگان فرستاده شد و اکنون بعد از گذشت تقریبا 20 روز برای عرضه عمومی آماده شده است.

یکی از قابلیت هایی که اپل در مراسم WWDC سال گذشته و در هنگام معرفی مکینتاش جدید و iOS جدید رونمایی کرد، ویژگی Continuity بود. به کمک این ویژگی تمامی تماس ها و پیامک های آیفون با دستگاه های اپلی کاربر همگام سازی می شود و کاربر می تواند با استفاده از کامپیوتر مک و یا آیپد خود تماس های تلفن همراهش را پاسخ دهد. با عرضه iOS 8 قابلیت همگام سازی تماس ها نیز عرضه شد اما همگام سازی پیامک ها دردسترس نیست. در بروزرسانی جدید iOS این ویژگی نیز برای کاربران در دسترس خواهد بود.

 

 

یکی دیگر از ویژگی های Continuity که هنوز در دسترس قرار نگرفته، قابلیت Instant Hotspot است. با استفاده از این ویژگی کاربر می تواند از طریق کامپیوتر مکینتاش خود، قابلیت Hotspot در آیفونش را فعال کند. این ویژگی تنها زمانی کار می کند که هر دو دستگاه نزدیک به یک دیگر باشند. برای روشن کردن Hotspot از درون مک تنها کافی است که در نوار بالایی سیستم عامل به بخش WiFi بروید و از آنجا Hotspot را فعال کنید.

 

 

اپل در هنگام معرفی iOS 8 گفت تمامی قابلیت های Continuity با این نسخه از iOS عرضه خواهد شد اما در روز انتشار نسخه نهایی به بهانه آماده نبودن دو ویژگی ذکر شده، عرضه آنها را تا نسخه ی iOS 8.1 به تاخیر انداخت.

علاوه بر اینها ویژگی Apple Pay نیز با این نسخه از iOS عرضه خواهد شد. با فعال شدن قابلیت Apple Pay صدها فروشگاه در سراسر آمریکا می توانند کالاهای خود را با استفاده از روش پرداخت Apple Pay به مشتریان بفروشند. علاوه بر این فروشگاه ها، بسیاری از بانک ها نیز این قابلیت را برای مشتریان خود اضافه خواهند کرد.

این ها تنها ویژگی جدید iOS 8.1 نخواهند بود. اپل در شب معرفی آیپد های جدید از اعلام نارضایتی بسیاری از کاربران برای ناپدید شدن Camera Roll در نرم افزار Photos در iOS 8 خبر داد و قول بازگشت این ویژگی را در iOS 8.1 نیز داد. علاوه بر این نسخه آزمایشی  iCloud Photo Library نیز برای کاربران در دسترس خواهد بود. 

 

 

iCloud Photo Library عکس ها و ویدئو هایی که کاربران گرفته اند را بر روی فضای ابری iCloud آنها ذخیره کرده و به این ترتیب آنها می توانند به عکس ها و ویدئوهایشان در هرزمان و بر روی هر دستگاهی که iCloud را پشتیبانی می کند، دسترسی داشته باشند. این ویژگی با حساب کاربری iCloud کاربر و میزان فضای ابری که در دسترس دارد کار می کند. این ویژگی عکس ها را با کیفیت اصلی در iCloud ذخیره می کند و نسخه ی کم حجم تر را بر روی آیفون ذخیره می کند تا فضای بیشتری برای کاربر بر روی iOS باقی بماند.

در نهایت با بروزرسانی جدید iOS بسیاری از مشکلات این سیستم عامل از جمله مشکل بلوتوث که برای برخی کاربران بوجود آمده بود، حل خواهد شد.

   26 مهر 1393
25 نظر
4.25
  24 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری