تست همراه اول

سرویس خبر
26 شهریور 1393 ساعت 15:17
12 نظر

 

Apple Watch یا Android Wear، کدامشان در ایران ارزش خرید دارند ؟

جی اس ام: اگرچه هنوز ابتدای راه ساعت‎های هوشمند هستیم اما باید قبول کنیم که اپل و گوگل بیشترین سهم از بازار ساعت‎های هوشمند را به خود اختصاص خواهند داد. اما سوال اینجاست که واقعا کدامشان ارزش خرید دارند ؟

جی اس ام: اگرچه هنوز ابتدای راه ساعت‎های هوشمند هستیم اما باید قبول کنیم که اپل و گوگل بیشترین سهم از بازار ساعت‎های هوشمند را به خود اختصاص خواهند داد. اما سوال اینجاست که واقعا کدامشان ارزش خرید دارند ؟
 
 
Android Wear سیستم عاملی است که گوگل در همایش I/O 2014 آنرا برای دستگاه های پوشیدنی همچون ساعت های هوشمند معرفی کرد. این سیستم عامل بر مبنای اندروید بوده و با استفاده از قابلیت های سرویس Google Now برای دستگاه های پوشیدنی بهینه شده است. این بدان معنی است که بیشتر کارهای پیش فرض سیستم‎عامل توسط Google Now انجام می‎شود. همچنین استفاده از فرامین صوتی سرویس Google Now یکی از ویژگی‌های بارز این پلتفرم است. نحوه اتصال ساعت هوشمند با اندروید، از طریق اپلیکیشن Android Wear بر روی تلفن همراه صورت می‎پذیرد که این اپلیکیشن هم با Google Now ارتباط دارد. تا اینجا همه چیز روتین و عادی است و ما شاهد یک هماهنگی منظم میان محصولات گوگل هستیم. اما برای ما ایرانیان قضیه به همین سادگی نیست. رغم اینکه سال گذشته دولت ایالات متحده آمریکا دستور به لغو تحریم وسایل الکترونیکی داد، گوگل در این میان همچنان در حال تحریم ایرانیان است. متأسفانه سرویس Google Now که ساعت‌های اندرویدی به آن وابسته هستند در ایران به واسطه تحریم های گوگل که هیچ دلیل منطقی برای آن نمی‌توان یافت، قابل استفاده نیست. و این یعنی از تمام قابلیت‌های ساعت زیبایی همچون Moto 360 نمی‎توان استفاده کرد. این محدودیت در گوشی‌های اندرویدی هم وجود دارد. کافی است گوگل از طریق IP شما و یا از طریق Location Service موجود در دستگاه اندرویدی متوجه شود که کاربری از ایران به گوگل وصل است تا بلافاصله سرویس های Google Now برای آن فرد مسدود شود. 
 
 
با توجه به این شرایط، انتخاب Apple Watch انتخاب هوشمندانه‎تری محسوب می‎شود، زیرا اغلب امکانات آن بدون توجه به کشور محل زندگی شما در دسترس است. اگرچه برخی از امکانات Apple Watch مانند Apple Pay در ایران همچنان غیرقابل استفاده است.
 
 
همچنین هنوز خبری مبنی بر ورود ساعت‎های هوشمند با پلتفرم Android Wear به ایران نداشته‎ایم پس نمی‎توان به طور دقیق گفت کدام ویژگی Android Wear غیر قابل دسترس است. اما می‌توانیم امیدوار باشیم تا زمان ورود این ساعت ها به کشورمان، گوگل این تحریم را لغو کند. 
 


  26 شهریور 1393
12 نظر
4.00
  23 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری