تست همراه اول

سرویس خبر
29 تیر 1393 ساعت 14:46
8 نظر

 

همه چیز درباره اپلیکیشن انقلابی YO؛ ساده، دو حرفی و میلیون دلاری

حجوانی - جی اس ام: "یو" یک اپلیکیشن پیغام رسان جدید است. چیزی شبیه به وایبر و واتسپ با این تفاوت بزرگ که فقط و فقط "YO" می فرستد؛ فقط همین. اما این اپلیکیشن به سرعت در حال فراگیر شدن است. بیایید ببینیم چرا "یو" به درد بخور است.

حجوانی - جی اس ام: "یو" یک اپلیکیشن پیغام رسان جدید است. چیزی شبیه به وایبر و واتسپ با این تفاوت بزرگ که فقط و فقط "YO" می فرستد؛ فقط همین. اما این اپلیکیشن به سرعت در حال فراگیر شدن است. بیایید ببینیم چرا "یو" به درد بخور است.

همان طور که گفتیم، شما بعد از نصب کردن "یو" با لیست دوستان خود روبرو می شوید و با تاچ کردن بر روی نام آنها برای آنها "یو" می فرستید. آنها در نوتیفیکیشن سنتر خود متوجه می شوند که از شما "یو" گرفته اند و می توانند به آن پاسخ دهند. این همه کاری است که "یو" می کند؛ ارسال یک کلمه متنی و صوتی. نویسنده این اپلیکیشن، برای نوشتن آن تنها 8 ساعت وقت گذاشته و به سادگی آن را توسعه داده. اپلیکیشنی که حالا میلیون ها دلار می ارزد و بزرگترین سرمایه گذاران استارتاپ ها به دنبال خریدن و توسعه آن هستند.

YO یعنی چه؟

تا حالا چند مقاله در این باره نوشته شده است. در همین مدت کوتاه، بسیاری از نویسندگان تکنولوژی و موبایل تلاش کرده اند همه معانی یو را توضیح دهند. YO در زبان انگلیسی یک سلام خودمانی است. چیزی شبیه به Hey. کلمه ای که ریشه در ادبیات نیروهای دریایی در گذشته دارد.

اما در این اپلیکیشن، حقیقت اینجاست که "یو"، بر اساس افراد و موقعیت ها، معانی متفاوتی دارد. وقتی یک دانش آموز به مدرسه می رسد و برای مادرش یک یو می فرستد یعنی "نگران نباش، رسیدم". وقتی دوستتان برای شما یک بسته پیک کرده است و منتظر است خبر رسیدن بسته را به او بدهید، "یو" فرستادن می تواند معنی این باشد که "بسته رسید". حتی ممکن است شما به هیچ رسانه ای دسترسی نداشته باشید و بخواهید بدانید تیم محبوبتان در بازی، چند گل زده است. هر یو یعنی "یک گل زدیم". شاید کاربرد بیشتر آن برای فعالان بورس باشد. هر "یو" می تواند در بازار معاملات، معنای خاصی داشته باشد.

این ها در کنار ده ها معنی دیگر است که "یو" را به نرم افزاری کارآمد تبدیل کرده است. "یو" در عین سادگی، معانی زیادی دارد.

YO چه قدر می ارزد؟

جدیدترین سرمایه گذاری بر روی این اپلیکشن، 1 میلیون دلار است. گروهی از سرمایه گذاران بر روی این اپلیکیشن سرمایه گذاری کرده‌اند و می‌خواهند آن را گسترش دهند. سرویس های بسیاری هستند که می توانند با "یو" همراه شوند و آن را به خدمتی کارآمد تبدیل کنند.

گسترش YO

تا الان، YO به صورت خاص بر روی دو سرویس قابل دسترس است. اولین کاربرد اینترنتی "یو"، برای آگاه کردن دنبال کنندگان یک وبلاگ است. وبلاگ ها به محض به روز شدن، برای همه دنبال کنندگان خود یک "یو"ی ناقابل می فرستند و آنها را از به روز شدن وبلاگ آگاه می کنند. همچنین YO با سرویس هیجان انگیز دیگری به اسم IFTTT ترکیب شده است و نتایج جالبی به همراه داشته. مثلا اگر چراغ های هوشمند داشته باشید، به محض خاموش یا روشن شدن آنها در خانه تان، برای شما یک "یو" می آید. یا اگر هوای امروز شهرتان از حدی گرم تر بود، یک "یو" دریافت می کنید. یکی از محبوب ترین کاربردها، این است که دوستتان برای نجات شما یک یو می فرستد و به محضو گرفتن یو، گوشی تان زنگ می خورد و می توانید از شر جلسه ای که ناخواسته در آن هستید خلاص شوید.

این مثال ها و خیلی چیزهای دیگر یعنی اینکه در آینده از یو بیشتر خواهید شنید.

دانلود YO در اپ استور

دانلود YO در پلی استور

آیا شما از YO استفاده می کنید؟ به نظرتان این اپلیکیشن کجا به کار می آید؟  29 تیر 1393
8 نظر
4.00
  21 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری