تست همراه اول

سرویس خبر
24 تیر 1393 ساعت 13:00
13 نظر

 

پتنت جدید سامسونگ برای قلم‌ گلکسی نوت

جی اس ام: براساس اسناد منتشر شده از یک پتنت سامسونگ قصد دارد تکنولوژی جدیدی را در قلم گلکسی نوت ۴ بکار گیرد. سامسونگ که همیشه قابلیت استفاده از قلم را در فبلت و تبلت‌های خود یک قابلیت خاص و منحصر به فرد می‌داند حالا قصد دارد کارایی و تکنولوژی آن را ارتقا دهد.

جی اس ام: براساس اسناد منتشر شده از یک پتنت، سامسونگ قصد دارد تکنولوژی جدیدی را در قلم گلکسی نوت ۴ بکار گیرد.

سامسونگ که همیشه قابلیت استفاده از قلم را در فبلت و تبلت‌های خود یک قابلیت خاص و منحصر به فرد می‌داند حالا قصد دارد کارایی و تکنولوژی آن را ارتقا دهد. تکنولوژی فاین قلم‌ها این امکان را که بتوان قلم را از فاصله چند میلیمتری صفحه نمایش روی آن استفاده کرد برای آن فراهم می‌کند. این قابلیت که حساسیت قابل قبولی نیز دارد یک قابلیت فوق العاده محسوب می‌شود زیرا سرعت کار با آن را بطور قابل توجهی افزایش می‌دهد. بدین ترتیب می‌توان سر کلاس درس یا در جلسات با سرعت خوبی اقدام به یادداشت برداری روی تبلت یا فبلت خود کرد. حالا سامسونگ با ثبت پتنت جدید کارایی قلم را روی دستگاه‌های خود بهینه‌تر از قبل خواهد کرد.
 


قلم‌هایی که تاکنون در این دستگاه‌ها استفاده میشد با استفاده از ۳ سنسور موقعیت قلم را در یک فضای دو بعدی تشخیص می‌داد. حال سامسونگ در پتنت جدید خود استفاده از ۴ سنسور را برای این قلم‌ها پیش‌بینی کرده که می‌تواند موقعیت قلم را در یک فضای سه بعدی تشخیص دهد. در این پتنت استفاده از فناوری اولتراسونیک جایگزین فناوری قبلی شده که می‌تواند حتی در کاهش قطر دستگاه نیز اثرگذار باشد.

استفاده از این فناوری برای اولین بار نیست که اتفاق می‌افتد، کوالکام نیز در تبلت MDP خود از این فناوری استفاده کرده بود اما حالا سامسونگ با پتنت کردن این تکنولوژی حق استفاده از آن را در کشور کره منحصر به خود کرده و هر شرکت دیگری که در کره جنوبی قصد استفاده از این تکنولوژی را داشته باشد بایستی حق استفاده از آن را به سامسونگ پرداخت کند.
بدین ترتیب انتظار می‌رود این تکنولوژی به عنوان اولین دستگاه در گلکسی نوت ۴ که در سال جاری معرفی خواهد شد استفاده شود.  24 تیر 1393
13 نظر
4.33
  27 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری