تست همراه اول

سرویس خبر
15 اردیبهشت 1393 ساعت 14:48
6 نظر

 

ویدیویی از طرح مفهومی Paperfold، تلفن همراه چندوجهی تاشو

شاید تا به حال به ذهن شما هم رسیده باشد که اگر پشت صفحه موبایل تان نیز ال سی دی بود و یا اینکه موبایلتان مانند کتاب قابلیت باز شدن داشت، راحت تر می توانستید با آن کار کنید. اما به نظر می رسد محققان در حال کار بر روی چنین طرحی هستند.

شاید تا به حال به ذهن شما هم رسیده باشد که اگر پشت صفحه موبایل تان نیز صفحه نمایش بود و یا اینکه موبایلتان مانند کتاب قابلیت باز شدن داشت، راحت تر می توانستید با آن کار کنید و کارایی آن بیشتر می شد. اما به نظر می رسد محققان در حال کار بر روی چنین طرحی هستند.
 

 

Paperfold، نام یک پروژه تحقیقاتی است که در دانشگاه کویین کانادا در حال بررسی و تحقیق است. محققان این دانشگاه موفق به اختراع وسیله ای شده اند که با اتصال چند صفحه نمایش e-ink به یکدیگر یک تلفن همراه تاشو می شود. در واقع شما می توانید تلفن همراه خود را باز کرده و صفحه نمایش آن را در کنار هم قرار دهید. این صفحه نمایش ها هر کدام در وضعیت مختلفی می توانند برای شما مفید واقع شوند. برای مثال وقتی روی هم گرفته اند و تلفن شما زنگ بخورد شما می توانید با روی تلفن صحبت کرده و با صفحه پشتی آن وبگردی کنید یا اینکه مانند یک کتاب تلفن همراه خود را باز کرده و در صفحه سمت راست صحبت کنید و در صفحه سمت چپ یادداشت برداری انجام دهید. یا اینکه به سفر رفته اید و نیاز به استفاده از گوگل مپ دارید. می توانید سه صفحه نمایش این تلفن را باز کرده و بر روی یک سطح قرار دهید تا سطح وسیع تری را در صفحه نمایش مشاهده کنید. ضمنا شما می توانید این صفحه نمایش ها را به مانند یک لپ تاپ در آورده و از یکی به عنوان کیبرد و از دو صفحه دیگر به عنوان صفحه نمایش استفاده کنید. محققان دانشگاه کویین نیز برای اختراع این وسیله از کاغذ و نحوه ی باز شدن آن الهام گرفته اند و باید دید آیا این طرح مورد استقبال کاربران قرار خواهد گرفت یا خیر؟ در زیر ویدیویی از این طرح اختراع شده را می توانید مشاهده کنید. 

- Paperfold تلفن همراه چند وجهی با قابلیت تا شدن !

 

 

به نظر شما آیا این دستگاه در صورت عرضه در بازار می تواند موفق باشد؟ آینده گوشی های همراه را چه طور پیش بینی می کنید؟ آیا باید در آینده نزدیک شاهد گوشی های آیفون و سامسونگ، سونی، اچ تی سی و سایر برندها با ال سی دی های چند وجهی و جدا از هم باشیم؟   15 اردیبهشت 1393
6 نظر
3.40
  10 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری