سرویس خبر
23 بهمن 1392 ساعت 10:28
39 نظر

 

وال استریت ژورنال:نوکیا در اواخر ماه جاری گوشی مجهز به اندروید را معرفی خواهد کرد

رابط کاربری گوشی نوکیا مجهز به سیستم عامل اندروید شبیه رابط کاربری ویندوزفون خواهد بود.

نوکیا خود را آماده می‌کند تا در اواخر ماه جاری اولین گوشی خودش که به سیستم عامل اندروید مجهز است را معرفی کند. بارها این خبر که نوکیا قصد انجام این کار را دارد را شنیده‌ایم اما اینبار خبر از منبعی آمده که اعتبار آن در دنیای خبرگزاری بسیار زیاد است.

به گزارش جی اس ام، وال استریت ژورنال امروز اعلام کرده که نوکیا در ماه جاری گوشی نورمندی که یک گوشی مجهز به اندروید است را معرفی خواهد کرد.

بر طبق شایعات گذشته نوکیا از از نسخه‌ای از سیستم عامل اندروید استفاده خواهد کرد که با نسخه‌های موجود در گوشی‌های اندرویدی کنونی تفاوت خواهد داشت، درست مانند نسخه‌ای که آمازون در تبلت‌های کیندل خودش استفاده می‌کند، و همچنین نوکیا تعدادی از سرویس‌های مایکروسافت را نیز توسط یک بازار مخصوص برای این گوشی وارد سیستم عامل اندروید خواهد کرد.

نوکیا در نمایشگاه MWC امسال مراسمی را برگزار خواهد کرد و همه با این موضوع موافق هستند که نوکیا یک گوشی اندرویدی را معرفی خواهد کرد که نام آن Nokia X خواهد بود. به دلیل اینکه نوکیا از نسخه Forked سیستم عامل اندروید استفاده خواهد کرد (در این نسخه نوکیا از نسخه اصلی کپی تهیه خواهد کرد و آن را بر طبق خواسته خود دستکاری می‌کند) اجازه دسترسی به فروشگاه اندروید وجود ندارد و به همین دلیل نوکیا باید تلاش زیادی برای مدیریت برنامه‌هایی که قرار است بر روی این نسخه نصب شوند داشته باشد.

با توجه به عکس‌هایی که از این گوشی منتشر شده شاهد این هستیم که رابط کاربری این گوشی شبیه ویندوزفون خواهد بود اما بر روی خود برنامه‌های اندرویدی را خواهد دید.

حقیقت امر این است که تا زمان معرفی این گوشی در روز 5 اسفند نمی‌توان اظهار نظر دقیقی در مورد اینکه نقشه نوکیا چه خواهد بود داشت. با همراه باشید تا با هم از نقشه و قصد نوکیا مطلع شویم.

منبع: theverge  23 بهمن 1392
39 نظر
4.27
  45 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری