تست همراه اول

سرویس خبر
21 بهمن 1392 ساعت 10:21
19 نظر

 

تمرکز اچ تی سی بر گوشی‌های ارزان قیمت در سال جاری برای افزایش رونق کسب و کار

اچ تی سی می‌خواهد اشتباه سال گذشته خود را جبران کرده و تمرکزش را از روی گوشی‌های پرچمدار به سمت گوشی‌های ارزان هدایت کند.

اچ تی سی یکی از غول‌های دنیای موبایل است، در سال‌های اخیر این کمپانی تایوانی با مشکلات زیادی در رقابت با برندهایی مانند سامسونگ، اپل و سونی روبرو بوده و از آن‌ها عقب افتاده است. هفته گذشته گفته شد که اچ تی سی می‌خواهد در زمینه گجت‌های پوشیدنی فعالیت زیادی را آغاز کند.

به گزارش جی اس ام، در حال حاضر ادعا شده که این کمپانی بیشتر بر روی گوشی‌های رده پایین و ارزان تمرکز کند تا بتواند سهم خود را از این بازار پر سود بیشتر کند.

رئیس اچ تی سی به خبرگزاری رویترز گفته که اشتباه این شرکت در سال گذشته این بوده که تمرکز کامل خود را بر روی گوشی پرچمدارش گذاشته است.

این موضوع که گوشی گران قیمتی مانند اچ تی سی وان نمی‌تواند فروش زیاد و پر تعدادی داشته باشد باعث شد که اچ تی سی نتواند در سال گذشته سود خوبی را به دست بیاورد. بر طبق گزارش موسسه IDC سهم این شرکت از دنیای گوشی‌های موبایل در سال گذشته تنها 2 درصد بوده و سود شرکت نسبت به سال گذشته کاهش نشان می‌دهد.

سامسونگ در این سال‌هایی که توانسته به به عنوان بزرگترین کمپانی گوشی ساز جهان شناخته شود، تعداد زیادی گوشی‌ را با قیمت‌های متفاوت ارائه کند که این امر به فروش زیاد گوشی‌های این کمپانی کمک کرده است.

رویترز گزارش داده که در سال گذشته از 53 مدل گوشی اچ تی سی که در چین فروخته شده تنها 2 مدل قیمتی زیر 150 دلار داشتند. اما اچ تی سی به این موضوع دقت نکرده که در بازارهای بزرگ تنها ارائه یک گوشی مهم نیست بلکه ارائه یک گوشی ارزان که تعداد زیادی از آن بازار بتوانند آن را خریداری کنند از اهمیت به سزایی برخوردار است.

منبع: The Next Web  21 بهمن 1392
19 نظر
4.27
  22 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری