تست همراه اول

سرویس خبر
27 دی 1392 ساعت 11:04
13 نظر

 

گوگل گلس را فراموش کنید؛گوگل ایکس لنز تماسی هوشمند را آزمایش می‌کند

جی اس ام: شما هم مانند ما تصور می‌کنید که گوگل گلس یک وسیله بسیار خاص است و می‌تواند آرزوی بسیاری از افراد که در فیلم‌های تخیلی این نوع وسیله را می‌دیدند را برطرف کند؟ اما اجازه دهید یک خبر حیرت انگیزتر به شما بدهیم.

جی اس ام: شما هم مانند ما تصور می‌کنید که گوگل گلس یک وسیله بسیار خاص است و می‌تواند آرزوی بسیاری از افراد که در فیلم‌های تخیلی این نوع وسیله را می‌دیدند را برطرف کند؟ اما اجازه دهید یک خبر حیرت انگیزتر به شما بدهیم.

به گزارش جی اس ام، گوگل در حال آزمایش یک لنز تماسی هوشمند است که می‌تواند میزان قند در اشک چشم را برای کمک به بیماران دیابتی بسنجد. این محصول از دپارتمان Google X بیرون خواهد آمد، نمونه‌های اولیه می‌تواند در هر ثانیه یک بار اطلاعات را جمع آوری کنند.

گوگل همچنین در حال مذاکره با سازمان غذا و دارو آمریکا است تا زمینه‌های مقرراتی و قانونی این لنز را مشخص کند.

دلیل نیاز به این پروژه چیست؟ گوگل اشاره به مقاله‌ای از طرف سازمان مبارزه با دیابت دارد که در آن گفته شده دنیا در برابر بیماری دیابت ناتوان شده است و به همین دلیل استفاده از این پروژه و به ثمر رسیدن آن ضروری است.

برایان اوتیس و بابک پرویز به عنوان موسسان این پروژه امیدوارند که این لنزهای تماسی هوشمند بتواند به عنوان مسکنی در کاهش فشار بر روی مدیریت دیابت در بیماران قندی عمل کند. از توضیحاتی که این دو موسس داده‌اند مشخص است که این پروژه چیزی شبیه به گوگل گلس نیست، به این معنی که شما نمی‌توانید با آن به مرور اینترنت بپردازید و یا اینکه عکس بگیرید. در عوض اگر این پروژه به ثمر بنشیند می‌تواند جان بسیاری از انسان‌ها را نجات دهد.

در حال حاضر روش‌های مختلفی برای تست گلوکز خون وجود دارد که متاسفانه تمام آن‌ها نیاز به گرفته شدن خون از بیماران دارند که بتوانند میزان گلوکز را مشخص کنند، اما گوگل می‌خواهد با استفاده از اشک بدون هیچ درد و فشاری بر بیمار، میزان گلوکز خون بیمار را مشخص کند.

لنز تماسی هوشمند گوگل به وسایل الکترونیکی کوچکی مجهز است که در آن جای گرفته‌اند و یک آنتن در آن نیز تعبیه شده که از موی انسان هم نازک تر است. همچنین گفته شده که می‌خواهند در این لنز یک LED هشدار دهنده جای دهند که وقتی سطح قند از یک مقدار بالاتر برود این چراغ هشدار بدهد.

جالب است که بدانید در این گزارشات آمده که در سال 2011 مایکروسافت قصد داشته که از لنزهای تماسی برای کمک به بیماران دیابتی استفاده کند.

منبع: The Next Web  27 دی 1392
13 نظر
4.71
  62 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری