تست همراه اول

سرویس خبر
22 آبان 1392 ساعت 08:59
11 نظر

 

IDC منتشر کرد؛سهم هر کدام از سیستم عامل‌ها از بازار گوشی‌های هوشمند

امروزه سیستم عامل‌های مختلفی برای گوشی‌ها وجود دارند اما چند سیستم عامل مشخص از دیگر رقیبان معروف تر و محبوب تر هستند.

به گزارش موسسه تحقیقاتی IDC آمار و ارقام سه ماهه سوم سال 2013 را منتشر کرده است و اعلام کرده که کدام سیستم عامل موبایلی از همه بیشتر فروش رفته است. بر اساس گزارش این موسسه سیستم عامل اندروید که متعلق به گوگل است توانسته 81 درصد سهام بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار بگیرد. بعد از اندروید سیستم عامل iOS که متعلق به اپل است با در اختیار داشتن 12.9 درصد از سهام این بازار در رتبه دوم ایستاده است. ویندوزفون با 3.6 درصد و بلک بری با 1.7 درصد در رتبه‌های بعدی هستند.

IDC فروش گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید را 211.6 میلیون عدد تخمین می زند که این باعث خواهد شد در بین 261 میلیون گوشی فروخته شده از هر 5 گوشی 4 گوشی مجهز به سیستم عامل اندروید باشند. این فروش خوب باعث شده است که اندروید برای اولین بار به سهمی بالای 80 درصد دست پیدا کند.

IDC اشاره کرده است با اینکه وضعیت اندروید در بازار خوب است اما وضعیت همکاران سخت افزاری این سیستم عامل چندان خوب به نظر نمی‌رسد و بسیاری از آن‌ها به دنبال به دست آورن یک سهم قابل قبول در دنیای موبایل هستند، تنها کمپانی که سیستم عامل اندروید را استفاده می‌کند و سهمی زیاد از بازار گوشی‌های موبایل دارد سامسونگ است که در حدود 40 درصد بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد اما بسیاری از کمپانی‌های دیگر تنها به دنبال این هستند که بتوانند 1 درصد از این بازار را در اختیار خود بگیرند.

سهم اپل در این سه ماهه کاهش داشته است و IDC اعلام کرده که این کاهش سهم به این علت بوده که بسیاری از افراد منتظر ارائه آیفون‌های جدید اپل بودند.

اما در این بین ویندوزفون بیشترین رشد سالانه را داشته است، رشد این سیستم عامل 156 درصد بوده، مایکروسافت این رشد را مدیون گوشی‌های نوکیا است که بیش از 93.2 درصد از بازار گوشی‌های ویندوزفونی را در اختیار خود دارد.

به طور خلاصه وضعیت سیستم عامل‌ها به این صورت بوده است، اندروید رشد داشته، iOS نزول کرده، ویندوزفون رشد کرده و در نهایت بلک بری نیز نزول کرده است.

منبع: IDC  22 آبان 1392
11 نظر
4.15
  48 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری