سرویس خبر
15 آبان 1392 ساعت 11:47
37 نظر

 

رشد انفجاری در بازار سنسورهای اثر انگشت به لطف سنسور Touch ID آیفون 5s

آیفون 5s به طور حتم اولین گوشی در دنیا نیست که از سنسور اثر انگشت در آن استفاده شده است، اما مطمئن باشید این گوشی محبوب ترین و معروف ترین گوشی در دنیا است که از این سنسور استفاده می کند. این پرطرفدار بودن تا آنجا است که بازار سنسور اثر انگشت در گوشی‌های موبایلی یک رشد در حد انفجار را تجربه می کند.

به گزارش انتظار بر این است که در سال 2017 فروش گوشی‌های مجهز به سنسور اثر انگشت به 525 میلیون دستگاه برسد. اگر بخواهیم یک مقایسه بین زمان بعد از معرفی آیفون با سنسور اثر انگشت و قبل از زمان معرفی این دستگاه داشته باشیم باید بگوییم که انتظار می‌رود در سال 2013 تعداد 45.7 میلیون دستگاه گوشی با سنسور اثر انگشت به فروش خواهد رفت اما در سال 2012 تنها 4.5 میلیون گوشی با سنسور اثر انگشت فروخته شده بود.

البته توجه کنید که تمام این گوشی‌هایی که سنسور اثر انگشت دارند لوگوی اپل را نخواهند داشت زیرا به تازگی کمپانی‌ها با این حرکت اپل تصمیم گرفتند تا در این زمینه نیز قدم بردارند، همانطور که دیدیم اچ تی سی نیز با معرفی One Max اینکار را کرد و یک فبلت مجهز به سنسور اثر انگشت را معرفی کرد. تجربه نشان داده که سامسونگ نیز به طور حتم در این وادی قدم می‌گذارد و به طور حتم در محصولات آینده خود از این ویژگی استفاده خواهد کرد.

سنسور اثر انگشت یک ویژگی خوب برای محافظت گوشی و یک راه جایگزین راحت و مطمئن تر برای رمز عددی است. شاید استفاده از این ویژگی باعث شود که هزینه تولید بالاتر رفته و قیمت نهایی گجت گران‌تر شود اما به نظر می‌آید که این افزایش هزینه ارزش اینکار را دارد.

انتظار بر این است که تا آینده نزدیک این ویژگی تنها در گوشی‌های گران قیمت دیده شود زیرا این ویژگی سخت افزار گرانی را می‌خواهد اما با گذشت زمان و ارزان تر شدن تکنولوژی انتظار این می‌رود که در گوشی‌های ارزان تر نیز این ویژگی را ببینیم.

نمی‌دانیم این را باور می‌کنید یا خیر، اما بهتر است بدانید که اولین گوشی مجهز به سنسور اثر انگشت توسط کمپانی ساژم در سال 2000 معرفی شد. بعد از آن در گوشی‌هایی مانند موتورولا، ال جی، فوجیتسو و پنتک شاهد حضور این سنسورهای اثر انگشت بودیم. اما از آن زمان تا کنون هیچ موقع این تکنولوژی تا این حد به داخل زندگی بشر نفوذ نکرده بود و این امر را نیز مدیون اپل هستیم.

شما در مورد این تکنولوژی چه نظری دارید آن را مفید می‌دانید؟

منبع: cultofmac  15 آبان 1392
37 نظر
4.53
  58 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری