تست همراه اول

سرویس خبر
11 تیر 1392 ساعت 10:00
23 نظر

 

نظر خالق سیستم عامل فایرفاکس در مورد رقابت با سایر سیستم عامل‌های موبایلی

دیروز گفتیم که از امروز فروش اولین گوشی مجهز به سیستم عامل تحت وب فایرفاکس آغاز خواهد شد. کسانی که با این سیستم عامل در MWC کار کرده بودند می گویند که این سیستم عامل در آن زمان کندی زیادی داشته است. امروز که فروش گوشی مجهز به این سیستم عامل آغاز شده است باز هم همان مشکل کندی در آن وجود دارد و برطرف نشده است.

به گزارش Brendan Eich  از بنیانگذاران و رپیس بخش فناوری موزیلا گفته که: "سیستم عامل فایرفاکس قصد ندارد تا به رقابت با غول سیستم عامل‌های موبایلی یعنی اندروید و iOS بپردازد. هدف ما سطح بالای بازار نیست و کمپانی ما می خواهد تا گوشی‌های فیچرفون و ارزان قیمت را پوشش دهد."

Eich در مورد اینکه اکنون سیستم عامل‌ اندروید بر روی گوشی‌های ارزان قیمت نصب است گفته که: "اندروید به سویی در حال حرکت است که دیگر سیستم عامل مناسبی برای گگوشی‌های ارزان قیمت نیست. برای تولید یک گوشی ارزان شما باید حافظه داخلی کم و پردازنده ضعیفی (مانند پردازنده تک هسته‌ای) را بر روی گوشی استفاده کنید اما همانطور که می‌دانید اندروید 4 نمی‌تواند بر روی گوشی‌هایی که رم پایین تر از 256 مگابایت دارند کار کند."

Eich باور دارد که گوگل هیچ راه حلی برای این مشکل سنگین شدن اندروید ندارد. بنابراین موزیلا تصور می کند که با ورود به دنیای گوشی‌های ارزان قیمت می‌تواند در این کلاس اندروید را به راحتی شکست داده و کنار بگذارد.

نظر شما چیست موزیلا می‌تواند پیشرفتی را که در قسمت مرورگرها داشت را در اینجا در گوشی‌های ارزان قیمت نیز به دست بیاورد؟همچنین در ویدئوی زیر می‌توانید کلیات این سیستم عامل را بر روی گوشی‌های موبایل ارزان قیمت آلکاتل و ZTE مشاهده کنید.

منبع: The Verge  11 تیر 1392
23 نظر
3.98
  49 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری