سرویس خبر
17 مهر 1391 ساعت 09:49
98 نظر

 

پاسخ رسمی اپل به مشکل بنفش شدن عکس‌ها در آیفون 5

 

آیفون 5 را می‌توان یک موفقیت بزرگ برای اپل دانست، اما این موفقیت بزرگ نیز بدون مشکل نیست.

 

این پرچمدار جدید اپل مشکلاتی دارد، مانند مشکل در برنامه‌ی جدید نقشه اپل که می‌توان آن را بیشتر به  iOS6 نسبت داد تا به آیفون 5. اما یکی از مشکلات که مخصوص خود آیفون 5 است، مشکل ایجاد هاله‌ای بنفش رنگ در بعضی از عکس‌هایی است که توسط دوربین آیفون 5 گرفته می‌شوند.

 

به گزارش شرکت اپل قبل از این به طور غیر رسمی گفته بود که برای حل این مشکل بهتر است کاربران زاویه دوربین را در هنگام عکاسی تغییر دهند، اکنون اپل یک پاسخ رسمی به این مشکل داده که این پاسخ به شرح ذیل است:

 

" زمانی که با اغلب دوربین‌های کوچک مانند آن‌هایی که در هر نسل از آیفون به کار رفته‌اند در جایی که منبع نوری قوی وجود دارد عکاسی می‌کنید،  ممکن است هاله‌ای از نور بنفش را در لبه‌های عکس گرفته شده مشاهده کنید. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که منبع نوری در جایی مانند یک گوشه از عکس (به خصوص در جایی خارج از چارچوب عکس) قرار گرفته باشد، همین مطلب می‌تواند باعث انعکاس نور در داخل ماژول دوربین و بر روی حسگر دوربین شود. حرکت دوربین به آهستگی برای تغییر زاویه تا جایی که دیگر نور وارد لنز دوربین نشود، یا درست کردن یک سایه‌بان با دستتان می‌تواند یک راه حل خوب برای کاهش یا از بین بردن این هاله‌ی بنفش رنگ در عکس گرفته شده باشد."

 

 

به نظر می‌رسد که این راه حل تا حدودی بی منطق است و به نوعی پاک کردن صورت مسئله به حساب می‌‌آید. همه فکر می‌کردند با عذرخواهی تیم کوک در مورد نقشه،  اپل دیگر روال گذشته را که نپذیرفتن مشکلات دستگاه‌های خود بود را ادامه نمی‌دهد. اما هنوز هم اپل همان اپل سابق است و برای بعضی از مشکلات در دستگاه‌های خود راه حل‌هایی ارائه می‌دهد که به نوعی فرار از پذیرفتن این مشکلات است.

 

نظر شما چیست؟ آیا این راه حلی که اپل ارائه کرده منطقی است یا خیر؟

 

منبع: support.apple  17 مهر 1391
98 نظر
2.60
  88 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری