تست همراه اول

سرویس خبر
15 مهر 1391 ساعت 10:33
22 نظر

 

کدام گوشی کمترین مواد سمی را دارد؟

با توجه به فشارهای وارده از طرف مشتریان و ناظران، تولیدکنندگان موبایل تلاش می‌کنند تا هر چه کمتر از مواد سمی در تولید محصولات خود استفاده کنند. طی مطالعاتی که در آمریکا انجام شده و در روز چهارشنبه انتشار پیدا کرده، نشان داده شده است که کدام  گوشی‌ها کمترین مواد سمی را در ساختار خود دارند.

 

به گزارش مبنی بر گفته‌های مرکز اکولوژی میشیگان از میان 36 مدل مختلف تلفن همراه که در 5 سال گذشته وارد بازار شده‌اندگوشی‌های Motorola Citrus و iPhone 4s کمترین مواد سمی را در ساختار خود داشته‌اند.

 

در این رتبه بندی گوشی تازه وارد آیفون 5 در رده پنجم قرار گرفته و رقیب سر سخت آن یعنی گلکسی اس 3 در رتبه نهم قرار دارد، همه‌ی اینها در حالی است که آیفون نسل اول که در سال 2007 به دنیا معرفی شد و به بازار آمد به عنوان گوشی که بیشترین مواد سمی را در خود دارد شناخته شده است.

 

 

سرپرست این تحقیق آقای جف گرهارت در مرکز اکولوژی گفته است که به طور کلی تلفن‌های همراه حاوی مواد سمی هستند اما این وضعیت هر سال در حال بهبود پیدا کردن است.

 

در این مطالعه همچنین اضافه شده که هر گوشی که در این آزمایش شرکت داده شد حداقل یکی از مواد سمی مانند برم، کلر، جیوه و کادمیوم را در خود داشته‌است.

 

این تحقیق علاوه بر تلفن‌های همراه در مورد اتومبیل‌ها، صندلی مخصوص ماشین کودکان، جواهرات و محصولات تفریحی که در هالووین استفاده می‌شوند نیز انجام گرفته‌ است.

 

منبع: AFP

   15 مهر 1391
22 نظر
3.87
  45 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری