خانهاخبار

گوگل با شرکت‌های سازنده موبایل چه …

گوگل با شرکت‌های سازنده موبایل چه کرده است؟

گروه خبری GSM : از زمانی که خبر خرید موتورولا توسط گوگل...

۱۳۹۰/۶/۱۹

از زمانی که خبر خرید موتورولا توسط گوگل اعلام شده‌است، کارشناسان حوزه فناوری تلفن همراه گمانه زنی‌های بسیاری در مورد تغییرات آینده این صنعت انجام داده‌اند. متخصصان این احتمال را می‌دهند که در آینده نزدیک، گوگل اجازه استفاده از اندروید را به همه تولیدکنندگان گوشی ندهد و استفاده از آن را به صورت انحصاری برای تولیدات خود در نظر بگیرد. در این بین، جهت گیری شرکت‌های تولیدکننده تلفن همراه، می‌تواند جالب توجه باشد.


نوکیا به عنوان یکی از بزرگان بازار، در تولید برخی از محصولات جدید خود، استفاده از ویندوزفون 7 را به MeeGo ترجیح داده‌است، اما متخصصانی مانند آقای سندی فیتز جرالد، معتقدند (در اینجا ) که میگو به دلیل شباهت ساختاری با آندروید و هم چنین متن‌باز بودن، می‌تواند سیستم‌عاملی جایگزین و به عنوان یک رقیب مناسب برای آندروید باشد. با این حال، متخصصان سیستم‌عامل میگو احتمال می‌دهند (در اینجا ) که عدم همکاری طولانی‌مدت نوکیا با اینتل، سبب قطع سرمایه گذاری اینتل بر روی این سیستم‌عامل خواهدشد. در سوی دیگر بازار، شرکتی هم چون htc گوشی‌هایی با سیستم‌عامل ویندوز را نیز به بازار روانه می‌کند (در اینجا )، تا اعلام کند که وابستگی زیادی به آندروید ندارد.


اما در شرکت سامسونگ چه می‌گذرد؟ هرچند سامسونگی‌ها معتقدند که سیستم‌عامل بادا موفقیتی خوبی داشته است، اما آقای کریس دیویس می‌گوید (در اینجا ) که مشتریان و استفاده‌کنندگان بادا، با شرکت سامسونگ هم نظر نیستند. به نظر آقای شین مک‌گلون، نویسنده پایگاه اسلش‌گیر هم، بادا نمی تواند رقیب خوبی برای iOS، آندروید و ویندوزفون باشد. (در اینجا ) همین مشکلات باعث شده بود تا برخی شایعه خرید سیستم‌عامل WebOS توسط شرکت سامسونگ را اعلام کنند. اما در روزهای گذشته، آقای چوی‌جی‌سانگ، مدیرعامل سامسونگ، خرید این سیستم‌عامل از شرکت hp را کاملا رد کرد (در اینجا ). رد این شایعه از سوی مدیران سامسونگ باعث شده‌است تا احتمال همکاری سامسونگ با اینتل برای همکاری مشترک و استفاده از سیستم‌عامل  میگو بالاتر برود. (در اینجا ) البته آقای جیمز چانگ (نمایده سامسونگ) اعلام کرده است (در اینجا ) که سامسونگ هم چنان به پشتیبانی و سرمایه گذاری بر روی بادا ادامه‌خواهد داد و صحبتی از همکاری مشترک با اینتل نکرده‌است، اما باید دید استفاده از میگو می‌تواند ابزار مناسبی برای سامسونگ در رقابت با آندروید، iOS و ویندوز فون 7 باشد.

شما چه طور فکر می‌کنید؟

image