خانهاخبار
از اپل واچ سری ۱۰ به جز نمایشگر بزرگ‌تر انتظار خاصی نداشته باشید!

از اپل واچ سری ۱۰ به جز نمایشگر بزرگ‌تر انتظار خاصی نداشته باشید!

در حالی که نظرها در مورد اپل واچ سری ۱۰ متفاوت است و برخی می‌گویند که به مانند آیفون X قرار است با یک محصول متحول شده مواجه شویم و برخی دیگر می‌گویند قرار نیست تفاوت خاصی را ببینیم، مارک گورمن افشاگر معروف محصولات اپل امروز گفته که اپل واچ سری ۱۰ صفحه نمایش بزرگ‌تر خواهد داشت اما برخلاف شایعات خبری از سنسورهای جدید نخواهد بود.

۱۸ تیر ۱۴۰۳

مارک گورمن از بلومبرگ گزارش داده که اپل واچ سری ۱۰ دارای نمایشگر بزرگ‌تر و تراشه جدیدی خواهد بود، اما ویژگی‌های جدید نظارت بر سلامت دستگاه اکنون زیر سوال رفته است.

اپل واچ سری ۱۰

گورمن در آخرین نسخه خبرنامه Power On خود گفته که طراحی اپل واچ سری ۱۰ بعید به نظر می‌رسد که تفاوت زیادی با مدل قبلی خود داشته باشد، اما نازک‌تر خواهد بود. در همین حال، اپل واچ اولترا هم امسال طراحی جدیدی نخواهد داشت.

مدل‌های جدید اپل واچ همچنان در دو اندازه بدنه با کد N217 و N218 عرضه خواهند شد و دارای نمایشگرهای بزرگ‌تر هستند. این در حالی است که یکی از مدل‌ها صفحه نمایشی تقریبا به بزرگی اپل واچ اولترا خواهد داشت.

هر دو اپل واچ سری ۱۰ و اپل واچ اولترا نسل ۳ ظاهرا دارای پردازنده جدیدی هستند که جایگزین تراشه S9 سال گذشته می شود. در حالی که این می‌تواند زمینه را برای برخی از پیشرفت‌های هوش مصنوعی در آینده ایجاد کند، اما هوش اپل را اجرا نخواهد کرد و در حال حاضر گفته می‌شود که هیچ برنامه‌ای برای ارایه ابتکار عمل کامل به اپل واچ وجود ندارد.

از طرف دیگر اپل در حال توسعه ویژگی‌های تشخیص فشار خون بالا و آپنه خواب برای اپل واچ است که در ابتدا قرار بود در سال ۲۰۲۴ عرضه شود، اما گورمن اکنون می‌گوید که تلاش‌ها به خوبی پیش نرفت و اپل با مشکلات جدی در این زمینه مواجه شده است. ویژگی تشخیص فشار خون در طول آزمایش به اندازه کافی قابل اعتماد نبوده است و نگرانی‌هایی در مورد ادغام آن در طراحی به‌روز شده وجود دارد که می‌تواند اپل را مجبور کند این ویژگی را تا سال آینده به تعویق بیندازد.

به همین ترتیب ویژگی تشخیص آپنه خواب اکنون با مشکل مواجه شده است، زیرا به اشباع اکسیژن خون متکی است، که اپل واچ‌های موجود در آمریکا در حال حاضر به دلیل اختلاف حقوقی مداوم با شرکت Masimo نمی‌توانند آن را اندازه‌گیری کنند. گورمن حدس می‌زند که اختلاف با ماسیمو می‌تواند تا سپتامبر (شهریور ماه) حل شود، یا اپل می‌تواند با این استدلال که سنسور اکسیژن خون می‌تواند برای مقاصدی استفاده شود که به طور مستقیم با سطح اکسیژن خون مرتبط نیست، راهی برای حل آن پیدا کند. این شرکت همچنین می‌تواند ویژگی تشخیص آپنه خواب را اعلام کند و انتشار آن را تا تاریخ بعدی متوقف کند.

همچنین به نظر می‌رسد اپل در حال ادامه آزمایش و بحث در مورد چشم‌انداز پوشش‌های چاپ سه‌بعدی برای برخی از مدل‌های اپل واچ است که می‌تواند تولید را تسریع کند و از مواد کمتری استفاده کند.

گورمن می‌گوید با توجه به اینکه اپل واچ نسل اول در سال ۲۰۱۴ معرفی و در سال ۲۰۱۵ عرضه شد، هنوز مشخص نیست که شرکت اپل اپل واچ‌های جدید را به عنوان مدل‌های ویژه سالگرد معرفی کند یا تا سال آینده صبر کند.

برچسب‌ها:جدیدترین‌ اخبار

نوبیا Z60S پرو و نسخه بهبود یافته Z60 اولترا به طور رسمی معرفی شدند

نوبیا که نقش یکی از برند‌های زیر مجموعه ZTE را دارد؛ به تازگی از دو گوشی پرچمدار جدید خود رونمایی کرده است.

بیشتر بخوانید
Xiaomi-13t-pro-gsm-ir
با مشخصات فنی دوربین‌های سری شیائومی 14T آشنا شوید

شیائومی ظاهراً درنظر دارد تا نسل جدید گوشی‌های سری T خود را به سیستم دوربین کارآمدی مجهز کند.

بیشتر بخوانید
Samsung-galaxy-z-fold-6-gsm-ir
زمان تقریبی رونمایی از گلکسی زد فولد ۶ اسلیم فاش شد

سامسونگ احتمالاً در ماه اکتبر سال جاری میلادی و همراه با سری گلکسی تب اس ۱۰ از گوشی تاشو موردانتظار گلکسی زد فولد ۶ اسلیم رونمایی خواهد کرد. 

بیشتر بخوانید