خانهاخبار
اپل از iPadOS 18 رونمایی کرد

اپل از iPadOS 18 رونمایی کرد

شرکت اپل دقایقی پیش در کنفرانس WWDC از نسخه جدید سیستم عامل iPadOS رونمایی کرد.

۱۴۰۳/۳/۲۱

شرکت اپل دقایقی پیش از  iPadOS 18، به‌روزرسانی بزرگ بعدی سیستم‌ عامل آیپدها رونمایی کرد. این نسخه جدید بسیاری از ویژگی‌ها و بهبودهای iOS 18 مانند اپلیکیشن Photos بازطراحی شده و ابزارهای جدید برای شخصی‌سازی صفحه اصلی را به آیپد می‌آورد.

ipad 1.jpg

یکی از تغییرات جذاب  iPadOS 18، نوار تب شناور جدید است که به یک نوار کناری ناوبری تبدیل می‌شود و قابلیت شخصی‌سازی دارد. این نوار در سراسر سیستم قابل استفاده است. همچنین، رابط کاربری مرورگر اسناد در اپلیکیشن‌های Pages، Numbers و Keynote  نیز بازطراحی شده است. قابلیت شخصی‌سازی کنترل سنتر نیز همانند iOS 18 در این نسخه وجود دارد.

اپلیکیشن ماشین حساب سرانجام به آیپد آمده و با ویژگی‌های جدیدی مانند تاریخچه و تبدیل واحدها، به کاربران امکان می‌دهد تا محاسبات خود را به راحتی انجام دهند. همچنین، با استفاده از یادداشت‌های ریاضی و اپل پنسل، حل معادلات به تجربه‌ای لذت‌بخش تبدیل می‌شود. SharePlay نیز با امکانات جدیدی مانند ضربه زدن و رسم روی صفحه در حین اشتراک‌گذاری و کنترل از راه دور آیپد یا آیفون دیگران، بهبود یافته است. انیمیشن‌های بهبود یافته در سراسر رابط کاربری، تجربه کاربری را روان‌تر و جذاب‌تر می‌کنند.

ipad 2.jpg

اولین نسخه بتای iPadOS 18 برای توسعه‌دهندگان از امروز در دسترس است و نسخه بتای عمومی و انتشار رسمی آن در پاییز انجام خواهد شد.

برچسب‌ها:

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)