خانهاخبار
با هوش مصنوعی گوگل از کلاه‌برداری تلفنی در امان باشید!

با هوش مصنوعی گوگل از کلاه‌برداری تلفنی در امان باشید!

گوگل از قابلیت هوش مصنوعی جدیدی رونمایی کرده که می‌تواند کاربر را از کلاه‌برداری تلفنی مطلع کند.

۱۴۰۳/۲/۲۶

کنفرانس توسعه‌دهندگان Google I/O 2024 شب گذشته برگزار شد و هوش مصنوعی جمنای ستاره اصلی این رویداد لقب گرفت. جمنای قابلیت‌های مختلف و مهمی را دریافت خواهد کرد که تجربه کاربری را بهبود می‌دهند.

گوگل در طی رویداد بزرگ خود از قابلیت مبتنی بر هوش مصنوعی جدیدی رونمایی کرده به کاربران اندرویدی درباره احتمال کلاه‌برداری تلفنی هشدار می‌دهد. 

هوش مصنوعی جمنای نانو گوگل

گوگل ضمن نقل‌قول از یک مطالعه جامع ادعا کرده که از اکتبر سال ۲۰۲۲ تا اکتبر سال ۲۰۲۳ میلادی، کاربران بیش از یک تریلیون دلار به دلیل کلاه‌برداری از دست داده‌اند. حالا قابلیت جدید گوگل قادر است که از کاربران در برابر کلاه‌برداری‌های تلفنی محافظت کند. 

هوش مصنوعی جمنای نانو وظیفه پردازش قابلیت هشدار کلاه‌برداری‌های تلفنی را برعهده دارد. این مدل هوش مصنوعی در حال حاضر در گوشی‌های پیکسل ۸ پرو و سری گلکسی اس ۲۴ به کار رفته است. جمنای نانو به طور زنده به مکالمه صوتی کاربران گوش می‌کند و در صورتی که احساس کند مسئله شک‌برانگیزی پیرامون این مکالمه وجود دارد، سریعاً یک هشدار را ارسال می‌کند. 

برای مثال، یک فرد که خود را نماینده بانک معرفی می‌کند از کاربر درخواست‌ می‌کند که پول‌های خود را به حساب جدیدی جابه‌جا کند و یا اطلاعات حساس خود مانند رمزعبورها را در اختیار بانک قرار دهد. جمنای نانو بلافاصله هشداری را برای کاربر ارسال می‌کند مبنی براینکه تماس صوتی برقرارشده مشکوک است و بهتر است که مکالمه قطع شود. 

جلوگیری از کلاهبرداری های تلفنی جمنای نانو گوگل

گوگل اعلام کرده که قابلیت شناسایی کلاه‌برداری‌های تلفنی به طورت محلی (On-Device) در دستگاه پردازش می‌شود و مکالمات از گوشی خارج نمی‌شود. در حال حاضر، اطلاعات بیشتری پیرامون این قابلیت در دسترس نیست ولی انتظار می‌رود گوگل در آینده جزئیات تازه‌تری از آن را منتشر کند. 

برچسب‌ها:

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)