خانهاخبار
«دیسکورد» به دستور دادستانی فیلتر شد

«دیسکورد» به دستور دادستانی فیلتر شد

دیسکورد پلتفرم چت گروهی آنلاین با قابلیت ارسال محتوای متنی و تصویری و استریم بازی مجدداً در ایران فیلتر شد.

۱۴۰۳/۲/۲

دیسکورد یک پلتفرم ارتباطی آنلاین و رایگان است که امکان چت متنی، صوتی و تصویری را برای کاربران خود فراهم می‌کند. این پلتفرم با هدف ایجاد بستری ساده و سریع برای ارتباط گیمرها توسعه یافته است و می‎‌توان گفت که رابط کاربری ساده و امکانات ویژه آن همانند استریم صوتی و تصویری با کیفیت بالا، نگهداری سوابق چت، دریافت اعلانات مهم باعث شده تا دیسکورد یکی از پرطرفدارترین پلتفرم‌های چت جهان تبدیل شود. حال اخیرا خبری مبنی بر فیلتر شدن این پلتفرم منتشر شده است.

بر اساس گزارشی از فرارو، روز گذشته دیسکورد به دستور مقامات قضایی فیلتر شده و به‌نظر می‌رسد که دلیل فیلتر شدن این پلتفرم آزاد بودن ارسال محتوای غیر اخلاقی در آن اعلام شده است.

براساس اطلاعات منتشرشده، نظارت دقیقی روی محتوای منتشر شده در دیسکورد صورت نگرفته و برخی گروه‌ها و کانال‌ها اقدام به انتشار چند فیلم غیر اخلاقی در این پلتفرم کرده‌اند که منجر به صدور دستور فیلترینگ این پلتفرم شده است.

2.jpg

دیسکورد طی سال‌های گذشته چندین بار در ایران فیلتر و بعد رفع فیلتر شده است. جامعه بازی‌سازان و گیمر‌ها با فیلتر شدن گوگل‌پلی و توییچ نیز آسیب‌های جدی دیده‌اند که علی‌رغم تلاش‌هایی که وزارت ارتباطات مدعی است در حال انجام دادن آن است، تصمیم‌گیران همچنان به رفع فیلتر فروشگاه اندرویدی گوگل و توییچ قانع نشده‌اند. بر اساس آخرین آمار‌های منتشر شده ایران بیش از ۳۴ میلیون گیمر دارد و دولت سیزدهم وعده‌هایی مبتنی بر بهتر شدن اوضاع گیمینگ برای این قشر داده بود.

دیسکورد نیز آخرین بار در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ فیلتر شد که در دی ماه همان سال با پیگیری‌های متعدد، رفع فیلتر شد.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)