خانهاخبار
جستجوی آسان شماره‌ی ناشناس: قابلیتی جدید در اپلیکیشن Phone گوگل

جستجوی آسان شماره‌ی ناشناس: قابلیتی جدید در اپلیکیشن Phone گوگل

با قابلیت جدید Google Phone، دیگر نگران تماس‌های از دست رفته از شماره‌های ناشناس نباشید! به راحتی شماره‌ی ناشناس را جستجو کنید و صاحب آن را شناسایی کنید.

۱۴۰۳/۱/۱۸

زمانی یک تماس از دست رفته‌ای در گوشی خود مشاهده می‌کنید، اما متوجه می‌شوید که این تماس از یکی از مخاطبین‌تان نیست و تنها یک شماره‌ی ناشناس است. احتمالا قبل از اینکه تصمیم بگیرید با آن شماره تماس بگیرید، دوست دارید بدانید دقیقاً چه کسی با شما تماس گرفته است؟

این مفهوم اساسی خدمات شناسایی شماره‌‌‌ای مثل Truecaller است و به نظر می‌رسد حالا گوگل می‌خواهد با گنجاندن قابلیت «جستجوی شماره‌ی ناشناس» در اپلیکیشن Phone خود، به این عرصه وارد شود.

این قابلیت با برچسب «جستجو» (Lookup) در نسخه‌ی بتای ۱۲۷.۰.۶۲۰۶۸۸۴۷۴ اپلیکیشن Google Phone دیده شده است. این برچسب زیر شماره‌‌‌هایی در لیست تماس‌های از دست رفته که در مخاطبین شما ذخیره نشده‌اند، ظاهر می‌شود.

جستجوی آسان شماره‌ی ناشناس با اپلیکیشن Phone گوگل

هنگامی که روی گزینه‌ی «جستجو» (Lookup) ضربه می‌زنید، فهرستی از برنامه‌های موجود روی دستگاه شما نمایش داده می‌شود که توانایی برآوردن درخواست «جستجوی وب» (Web search) را دارند.

یکی از این برنامه‌ها، اپلیکیشن گوگل است. با انتخاب برنامه‌ی گوگل، یک جستجوی گوگل با شماره‌ی مورد نظر انجام می‌گیرد. البته، همواره این امکان وجود داشته است که به صورت دستی، شماره را از لیست تماس‌ها کپی کرده و در جستجوی گوگل جایگذاری کنید.

به نظر می‌رسد هدف از این قابلیت جدید، شناسایی سریع مشاغلی است که اطلاعات تماس آن‌ها توسط گوگل فهرست‌بندی شده و ممکن است با شما تماس گرفته باشند.

از آنجایی که این ویژگی قادر به شناسایی افراد حقیقی نیست، کاربرد آن تا حدودی محدود می‌شود. بنابراین، اپلیکیشن‌هایی مانند Truecaller به طور قطع با راه‌اندازی این قابلیت کنار گذاشته نخواهند شد.

از سوی دیگر، Truecaller و سایر اپلیکیشن‌های مشابه، به‌صورت تئوری می‌توانند خود را با این سیستم یکپارچه کنند. به این ترتیب، پس از کلیک روی دکمه‌ی «جستجو» (Lookup)، می‌توانید در پایگاه داده‌ی این اپلیکیشن‌ها نیز برای شناسایی تماس‌گیرنده اقدام کنید که در نهایت منجر به کمی افزایش راحتی کاربر می‌شود.

طبق گزارش‌ها، این ویژگی از ماه مارس در ژاپن در دسترس بوده است و احتمالاً در ماه ژوئن به صورت جهانی عرضه می‌شود.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)