خانهاخبار
پرچمدار سونی احتمالا در بخش دوربین کاربران را ناامید می‌کند!

پرچمدار سونی احتمالا در بخش دوربین کاربران را ناامید می‌کند!

گزارشی منتشر شده مبنی بر این که پرچمدار جدید سونی، اکسپریا ۱ مارک ۶، از سیستم دوربین مشابه نسل قبلی بهره خواهد برد.

۱۴۰۳/۱/۱۴

همانطور که می‌دانیم، سونی در حال توسعه و ساخت پرچمدار جدید خود موسوم به اکسپریا ۱ مارک ۶ است که تا به امروز، گزارش‌های زیادی پیرامون آن منتشر شده است. برای مثال، اخیرا شایعه‌ای ادعا کرد که این گوشی از نسبت تصویر متفاوتی بهره خواهد برد و دیگر خبری از نسبت تصویر ۲۱:۹ نخواهد بود.

همچنین گزارشی اذعان داشته که پرچمدار سونی اندکی کوتاه‌تر و عریض‌تر از نسل قبلی خواهد بود و دیگر به نمایشگر 4K‌ مجهز نخواهد بود.

علی‌رغم همه این تغییرات مهم و گسترده، ظاهرا اکسپریا ۱ مارک ۶ در بخش دوربین بهبودی پیدا نخواهد کرد چرا که به تازگی شایعه‌ای در دسترس قرار گرفته مبنی بر این که گوشی جدید سونی از سیستم دوربین مشابه نسل قبلی بهره خواهد برد. 

Sony.jpg

با توجه به این گزارش، سونی اکسپریا ۱ مارک ۶ از دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی با گشودگی دیافراگم f/1.9 و سنسور 1/1.35 اینچی بهره خواهد برد. از سوی دیگر، لنز فوق عریض گوشی نیز دوربین ۱۲ مگاپیکسلی با گشودگی دیافراگم f/2.2 و سنسور 1/2.5 اینچی را جای خواهد داد. آخرین دوربین نیز سنسور تله‌فوتو ۱۲ مگاپیکسلی با اندازه 1/3.5 اینچی خواهد بود. 

شایان ذکر است که اطلاعات مطرح‌شده تنها مشخصات فنی دوربین‌های اکسپریا ۱ مارک ۶ است و هنوز جزئیات قابلیت‌های نرم‌افزاری آن‌ها مشخص نشده است. بهبودهای نرم‌افزاری تاثیر بزرگی روی کیفیت تصاویر و ویدئوهای ثبت‌شده دارند. با این وجود، سیستم دوربین اکسپریا ۱ مارک ۶ از لحاظ سخت‌افزاری تفاوتی با نسل قبلی ندارد.

نباید فراموش کنیم که این گزارش تنها در حد یک شایعه است که توسط یک حساب در شبکه اجتماعی چینی Weibo به اشتراک گذاشته شده است. با نزدیک‌تر شدن به زمان عرضه این گوشی، انتظار داریم گزارش‌های بیشتری پیرامون پرچمدار سونی در دسترس قرار بگیرد. 

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)