خانهاخبار
اپل در اقدامی شوکه‌کننده، پروژه microLED اپل‌واچ اولترا را متوقف کرد

اپل در اقدامی شوکه‌کننده، پروژه microLED اپل‌واچ اولترا را متوقف کرد

بر اساس گزارش‌ها، اپل سفارش خود برای نمایشگرهای microLED که انتظار می‌رفت در اپل‌واچ اولتر استفاده شود را لغو کرده است.
 

۱۴۰۲/۱۲/۱۲

خداحافظی اپل با microLED؟ 

خداحافظی اپل با microLED؟

با انتشار گزارش‌هایی جدید، به نظر می‌رسد که برنامه‌های اپل برای استفاده از نمایشگرهای microLED سفارشی در محصول آینده‌ی خود، یعنی اپل‌واچ اولترا (Apple Watch Ultra)، به مشکل برخورده است.

به گفته‌ی منابع مطلع، اپل به دلیل مسائل اخیر با تامین کنندگانی مانند ams-Osram و همچنین نگرانی‌های اقتصادی، تصمیم به لغو استفاده از این فناوری در محصول مورد نظر گرفته است.

استفاده از تکنولوژی microLED برای نمایشگرهای ساعت هوشمند Apple Watch Ultra انتظارات فراوانی را برانگیخته بود. این تکنولوژی قدرتمند به کاربران امکان نمایش تصاویر با کیفیت بالا، کنتراست بیشتر و مصرف کمتر انرژی را می‌دهد.

با این حال، مشکلاتی مانند مسائل تامین قطعات و نگرانی‌های مربوط به قیمت‌ها، احتمالاً باعث شده که اپل از این فناوری در ساعت هوشمند جدید خود صرف نظر کند.

شایعات به حقیقت پیوست: اپل تولید اپل واچ اولترا با نمایشگر microLED را متوقف کرد

اپل اعلام کرد که پروژه ساعت هوشمند میکرو LED اولترا را لغو کرده است. به گفته مینگ-چی کو، تحلیلگر مطرح صنعت، اپل این تصمیم را درباره سفارش قابل توجهی از نمایشگرهای میکرو LED از شرکت اتریشی ams-Osram که گمان می‌رود برای ساعت هوشمند آینده‌ی اپل‌واچ‌ اولترا ۳ (Apple Watch Ultra 3) در نظر گرفته شده بود، اعلام کرده است.

در حالی که شایعاتی درباره تأمین نمایشگرهای میکرو LED برای ساعت هوشمند Watch Ultra توسط ams-Osram وجود داشت، این شرکت اخیراً در یک نشست خبری اعلام کرد که «پروژه‌ی کلیدی که زیربنای استراتژی میکرو LED آن‌ها بود به طور غیرمنتظره‌ای لغو شد و این موضوع باعث بازنگری آن‌ها در استراتژی میکرو LED شده است.»

آیا فناوری microLED به بن بست رسیده است؟

آیا فناوری microLED به بن بست رسیده است؟

در حالی که شرکت Osram تایید نکرده که اپل مشتری‌ای بوده که از قرارداد بزرگ میکرو LED آن‌ها خارج شده است، اما تحلیلگر معروفی همچون مینگ-چی کو اعلام کرده است که اپل به طور مشخص از پروژه میکرو LED خود با Osram، به عنوان یکی از تامین‌کنندگان اصلی این تکنولوژی، دست کشیده است.

این تصریحات نشان می‌دهد که احتمالاً اپل در نظر دارد که فناوری میکرو LED، با وجود توانمندی‌هایش، به اندازه‌ای پیشرفت چشمگیری ندارد تا ارزش سرمایه‌گذاری بالایی را جلب کند.

به‌همین دلیل، برخی منابع دیگر مانند مارک گورمن از بلومبرگ معتقدند که شاید همه‌ی ماجرا همین نیست.

او اظهار می‌کند که احتمالاً ams-Osram تنها یکی از تامین‌کنندگان میکرو LED برای اپل است، که این موضوع می‌تواند به ادامه‌ی به‌روزرسانی نمایشگر اپل واچ اولترا با این فناوری منجر شود.

این تحولات به طور قاطع تصورات مربوط به آینده تکنولوژی‌های نمایش را تحت‌تأثیر قرار داده و انتظار می‌رود که اطلاعات بیشتری در آینده درباره این مسئله فاش شود.

اپل واچ Ultra با microLED: منتظر چه چیزی باشیم؟

اپل علاقه‌ی خود به نمایشگرهای microLED را به خوبی نشان داده است. این فناوری جدید با ویژگی‌هایی همچون روشنایی بیشتر و مصرف انرژی کمتر، توانسته است توجه این شرکت را به خود جلب کند.

پیش‌تر، شایعاتی وجود داشت که نشان می‌داد فناوری microLED به تدریج به جای نمایشگرهای دیگر در تمامی محصولات اپل، از جمله آیفون، آیپد و مک‌بوک‌ها، استفاده خواهد شد. اما اطلاعات جدید نشان می‌دهد که ماهیت واقعی این تصمیم هنوز مشخص نیست.

مهم‌ترین سوال در اینجا این است که آیا اپل از فناوری microLED در محصولات جدید خود، از جمله اپل واچ Ultra، استفاده خواهد کرد یا خیر؟

آیا این موضوع نشان از تاخیر موقتی در عرضه محصولات جدید دارد یا به این معناست که اپل در حال تغییر استراتژی خود است؟ 

به هر حال، پاسخ به این سوالات به مرور زمان مشخص خواهد شد و ما باید منتظر اعلام رسمی اپل باشیم تا این ابهامات برطرف شوند.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)