خانهاخبار
عینک هوشمند اوپو با دسترسی به هوش مصنوعی معرفی شد

عینک هوشمند اوپو با دسترسی به هوش مصنوعی معرفی شد

اوپو از نمونه اولیه عینک هوشمند جدید خود موسوم به Air Glass 3 رونمایی کرده که به هوش مصنوعی AndesGPT مجهز است.

۱۴۰۲/۱۲/۹

اوپو در طی کنگره جهانی موبایل سال ۲۰۲۴ میلادی (MWC 2024) از یک پوشیدنی جذاب رونمایی کرده که یک عینک هوشمند مبتنی بر واقعیت گسترده محسوب می‌شود. این عینک که ایر گلس ۳ (Air Glass 3) نام دارد به هوش مصنوعی مجهز است و یک نمونه اولیه به شمار می‌رود. 

oppo Air glass.jpg

 

نمونه اولیه عینک ایر گلس ۳ می‌تواند از طریق یک گوشی هوشمند به مدل هوش مصنوعی AndesGPT اوپو دسترسی داشته باشد. اوپو از این طریق قصد داشته که کاربر تجربه بی‌دردسر و سریعی‌ از کار با هوش مصنوعی داشته باشد. 

oppo Air glass 1.jpg

 

طبق اعلام رسمی اوپو، عینک ایر گلس ۲ در حدود ۵۰ گرم وزن دارد و به موجبر رزینی با ضریب شکست ۱٫۷ مجهز شده است. روشنایی این عینک برابر با ۱۰۰۰ نیت گزارش شده که رقم قابل توجهی به شمار می‌رود. اوپو اذعان داشته که به لطف قابلیت‌های ذکر شده، این عینک حس‌و‌حال استفاده از یک عینک استاندارد را در پی دارد و در عین حال، بهترین تجربه نمایشگر تمام رنگی را در اختیار کاربران قرار دهد.

oppo Air glass 2.jpg

 

عینک هوشمند اوپو دارای یک دستیار صوتی هوش مصنوعی مبتنی بر AndesGPT است و از تعامل لمسی برای کنترل موسیقی در حال پخش، برقراری تماس‌های صوتی، نمایش اطلاعات و گردش در تصاویر پشتیبانی می‌کند. برای حذف نویز محیطی، ایر گلس ۳ از چهار میکرفون برخوردار شده است. در این راستا، اوپو ادعا کرده که این عینک خروجی صدای باکیفیتی را خواهد داشت.

oppo Air glass 3.jpg

 

در خبری مشابه، اوپو تایید کرده که چندین قابلیت هوش مصنوعی مولد مانند AI Eraser برای تصاویر در اختیار گوشی‌هایی مانند Reno 11 و Find N3 قرار خواهند گرفت. 

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)