خانهاخبار
سامسونگ پروفروش‌ترین برند بازار خاورمیانه در سال ۲۰۲۳

سامسونگ پروفروش‌ترین برند بازار خاورمیانه در سال ۲۰۲۳

آمار فروش گوشی در بازار خاورمیانه رشد خوبی داشته به طوریکه در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ میلادی بازار این منطقه با رشد ۲۴ درصدی همراه شده است.

۱۴۰۲/۱۲/۲

موسسه تحقیقاتی Canalys به تازگی بررسی جامعی از بازار موبایل در منطقه خاورمیانه (به جز ترکیه) داشته است که خبر رشد چشمگیر این بازار در سال ۲۰۲۳ میلادی می‌دهد. طبق این گزارش، در سال گذشته میلادی، حدود ۴۲٫۵ میلیون گوشی در منطقه خاورمیانه عرضه شده که به نسبت سال گذشته آن افزایش قابل توجه ۱۱ درصدی را داشته است. 

Canalys 3.jpg

 

در سه‌ماهه چهارم سال گذشته میلادی اما بازار خاورمیانه رشدی بسیار چشمگیر را ثبت کرده است. در این بازه زمانی، حدود ۱۲٫۲ میلیون گوشی عرضه شده که در مقایسه سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ میلادی، با رشد ۲۴ درصدی همراه شده است. 

برای سه‌ماهه چهارم و کل سال ۲۰۲۳ میلادی، سامسونگ پرفروش‌ترین برند بازار بوده است. البته غول فناوری کره برخلاف سال‌های گذشته سهم گسترده‌ای از بازار را به خود اختصاص نداده است. از سوی دیگر، برندهایی مانند Transsion (تکنو، اینفینیکس و آی‌تل) و شیائومی (به همراه پوکو و ردمی) حضور موفق‌تری در بازار داشته‌اند. 

canalys 2.jpg

 

موسسه Canalys ادعا می‌کند که رویدادهایی مانند فستیوال Dubai Shopping، بلک فرایدی و یلو فرایدی (آمازون) باعث رشد میزان فروش گوشی در سه‌ماهه چهارم سال میلادی بوده‌اند. 

میزان فروش گوشی هوشمند در بازار امارات متحده عربی حدود ۲۲ درصد رشد داشته است. شیائومی نیز حضور خود را در بازار این کشور افزایش داده است. از سوی دیگر، بازار عراق نیز با رشد انفجاری ۸۶ درصدی همراه شده است. 

Canalys.jpg

میزان فروش برندهای مختلف در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ میلادی

علی‌رغم قرارگیری در جایگاه پنجم پرفروش‌ترین برندهای بازار خاورمیانه، آنر رشدی ۱۵۶ درصدی در سال ۲۰۲۳ میلادی داشته است. از دلایل موفقیت این برند می‌توان به فروش بالای سری گوشی‌های میان‌رده‌ای مانند آنر Xa و آنر Xb و همچنین استقبال بیشتر کاربران از سری پرچمدار مجیک ۵ پرو در بازارهایی مانند عراق و عربستان سعودی اشاره کرد. 

Canalys 1.jpg

میزان فروش برندهای مختلف برای کل سال ۲۰۲۳ میلادی

موتورولا در لیست پرفروش‌ترین برندهای خاورمیانه جایی ندارد ولی مسلما نمی‌توان از رشد فروش ۴۹ درصدی گوشی‌های این برند در این منطقه غافل شد. در این رابطه، موتورولا گوشی‌های بیشتری را برای بازار خاورمیانه و آفریقا عرضه کرده است. 

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)