خانهاخبار
تاریخ انتشار اندروید ۱۵ مشخص شد

تاریخ انتشار اندروید ۱۵ مشخص شد

گوگل به طور رسمی اندروید ۱۵ را با اولین پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان منتشر کرد. بر اساس گزارش‌ها، جدول زمانی انتشار اندروید ۱۵، مشابه نسخه‌های پیشین است. 
 

۱۴۰۲/۱۱/۲۹

گوگل با اولین پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان؛ رونمایی از اندروید ۱۵

گوگل با اولین پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان؛ رونمایی از اندروید ۱۵

گوگل با انتشار اولین پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان، اندروید ۱۵ (Android 15) را رسماً معرفی کرده است.

این نسخه جدید اندروید اکنون برای دانلود در دسترس کاربران سری گوشی‌های پیکسل (Pixel 6)، پیکسل ۷ (Pixel 7)، پیکسل ۸ (Pixel 8) و پیکسل فولد (Pixel Fold) و پیکسل تبلت (Pixel Tablet) قرار دارد. 

برای کسانی که دستگاه پیکسل ندارند، این امکان نیز وجود دارد که از تصاویر سیستم ۶۴ بیتی با شبیه‌ساز اندروید در Android Studio استفاده کنند.

جدول زمانی انتشار اندروید ۱۵: مراحل پیش‌بینی شده تا عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی

جدول زمانی انتشار اندروید ۱۵: مراحل پیش‌بینی شده تا عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی

گوگل همراه با این انتشار، جدول زمانی انتشار Android 15 را نیز منتشر کرده است.

این جدول زمانی مشابه نسخه‌های قبلی مانند اندروید ۱۳ و ۱۴ است و شامل مراحلی مانند پیش‌نمایش دوم در مارس و آوریل، اولین نسخه‌ی بتای عمومی و نسخه‌ی نهایی منتشر‌شده در ماه‌های ژوئن و جولای است.


با پایان یافتن اولین پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان، انتظار می‌رود پیش‌نمایش دوم در مقطعی بین مارس و آوریل منتشر شود و پس از آن، اولین نسخه‌ی بتای عمومی در دسترس قرار گیرد.

در این زمان افراد عادی که نمی‌خواهند به‌صورت دستی پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان را نصب کنند، می‌توانند برای اولین بار اندروید ۱۵ را تجربه کنند.

با گذشت چندین نسخه‌ی آزمایشی، زمانی که ثبات و عملکرد نرم‌افزار به حد ایده‌آلی می‌رسد، منتظر نسخه‌ی نهایی و پایدار اندروید 15 باشید.

گوگل تاکنون ماه خاصی را برای عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی این سیستم عامل معرفی نکرده است، اما احتمالاً این رویداد در کنار معرفی سری پیکسل ۹ (Pixel 9) در ماه اکتبر برگزار خواهد شد.

دلیل این پیش‌بینی به این باز می‌گردد که گوگل در گذشته، همزمان با عرضه‌ی سری Pixel 8، اندروید ۱۴ را منتشر کرد.

جزئیات تاریخ‌های مهم برای انتشار اندروید ۱۵

تاریخ انتشار اندروید 15 برای گوشی‌های پیکسل زودتر از سایر برندها خواهد بود. انتظار می‌رود سایر برندهایی مانند سامسونگ نیز، جزئیات در دسترس بودن نسخه جدید اندروید را تقریباً همزمان با انتشار نهایی آن اعلام کنند.

تاریخ‌های مهم برای انتشار اندروید 15:

  • ۱۶ فوریه ۲۰۲۴ - اندروید 15 DP1
    مارس ۲۰۲۴ - اندروید 15 DP2 (پیش‌بینی)

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)