خانهاخبار

آیفون SE جدید با طراحی مشابه آیفون…

آیفون SE جدید با طراحی مشابه آیفون ۱۶ عرضه می‌شود

نسل جدید آيفون SE ظاهرا از طراحی مشابه آیفون ۱۶ بهره خواهد برد و در سال ۲۰۲۵ میلادی روانه بازار می‌شود.

۱۴۰۲/۱۱/۲۰

گزارش‌ها ادعا کرده‌اند که نسل چهارم سری آیفون SE در سال ۲۰۲۵ میلادی معرفی و عرضه خواهد شد. شایعات قبلی اذعان کرده بودند که این گوشی طراحی آیفون ۱۴ را وام خواهد گرفت علی‌رغم آن که به داینامیک آیلند و یک دوربین پشتی مجهز خواهد شد. 

حالا اما افشاگری شناخته‌شده به نام Majin Bu با انتشار تصویری شماتیک در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) ادعا کرده آیفون SE 4 از طراحی مشابه آیفون ۱۶ که در حال توسعه است، بهره خواهد برد.

iphone se 4 1.jfif

این افشاگر با تایید جزئیات قبلی اعلام کرده که آيفون SE جدید با داینامیک آیلند و یک دوربین پشتی همراه خواهد شد. برای مقایسه، آیفون ۱۶ نیز از داینامیک آیلند برخوردار است ولی در پنل پشتی خود از دو دوربین بهره می‌برد. 

افشاگر Majin Bu در ادامه گزارش خود اذعان داشته که ابعاد آیفون SE 4 مشابه آيفون XR خواهد بود. در این رابطه، احتمالا نسل جدید آيفون SE با ابعاد ۱۵۰٫۹ در ۷۵٫۷ در ۸٫۳ میلی‌متر روانه بازار خواهد شد. 

iphone se 4.jfif

 

سال گذشته میلادی، تحلیلگر برجسته محصولات اپل به نام مینگ چی کو اعلام کرد که آیفون SE 4 از نمایشگر اولد ۶٫۱ اینچی بهره خواهد برد که با گزارش‌های مبنی بر طراحی مشابه این گوشی با آیفون ۱۶ و یا آیفون ۱۴ هماهنگ می‌شود. آقای کو همچنین باور دارد که آیفون SE 4 از مودم اختصاصی 5G اپل استفاده خواهد کرد که جایگزین مودم‌های اسنپدراگون کوالکام می‌شود.

در نهایت باید اشاره کرد که هنوز مشخص نیست که اپل از چه تراشه‌ای برای آیفون مقرون به صرفه خود استفاده خواهد کرد. در صورت عرضه این گوشی در سال ۲۰۲۵ میلادی، احتمال دارد که آیفون SE 4 از تراشه A17 پرو سری آيفون ۱۵ پرو و یا حتی تراشه A18 که در آيفون ۱۶ و ۱۶ پلاس به کار خواهد رفت بهره ببرد.