خانهاخبار
کیفیت و سرعت مطلوب با اینترنت فیبرنوری، ادعای تازه وزیر

کیفیت و سرعت مطلوب با اینترنت فیبرنوری، ادعای تازه وزیر

افزایش چند ۱۰ برابری سرعت اینترنت برای کاربران ایرانی رویایی است که تحقق آن می‎‌‌تواند بسیاری از چالش‌‎ها را از بین ببرد. اما آیا ممکن است سرعت اینترنت تا این حد بهبود یابد؟

۱۴۰۲/۱۱/۱۷

این روزها اینترنت به بخش جداناپذیر زندگی روزمره تبدیل شده است و در چنین شرایطی هرگونه تغییر در وضعیت اینترنت زندگی ما را نیز تحت تاثیر قرار می‎‌‌دهد. به عنوان نمونه می‌‎توانیم به سرعت اینترنت اشاره کنیم، کندی و سرعت پایین اینترنت در سال‎‌‌های اخیر یکی از اصلی‌‎ترین گلایه‌‎های کاربران ایرانی بوده است و تمام برنامه‌‎ها و وعده‎‌ها برای بهبود شرایط اینترنت نیز نتوانسته رضایت مردم را جلب کند. این در حالی است که بسیاری از مسئولان دائما از بهبود شرایط اینترنت در ایران صحبت می‎‌‌کنند و معتقدند که با فناوری فیبر نوری وضعیت بسیار بهتر از زمان حال خواهد شد.

زارع‌‎پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اخیرا به افزایش سرعت اینترنت افزون بر ۹۰۰ مگابیت در ثانیه از طریق اجرای طرح ملی فیبر نوری به منازل و کسب و کارها اشاره و اعلام کرد: تاکنون قریب به شش میلیون خانوار کشورمان تحت پوشش این فناوری قرار گرفته‌اند.

3.jpeg

بر اساس گزارشی از ایسنا، زارع‌پور طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب‌ و کارها را مهم‌ترین طرح ارتباطاتی کشور خواند و گفت: این طرح هم کیفیت و هم سرعت اینترنت مردم را چند ۱۰ برابر خواهد کرد و به عنوان یکی از زیرساخت توسعه کشور، استان‌‎ها و شهرها در حال حاضر و در دهه‌های آینده محسوب می‌شود.

زارع‌‎پور با بیان این که متقاضیان برای دریافت این سرویس تنها هزینه مودم را پرداخت خواهند کرد و سایر هزینه‌ها توسط دولت و اپراتور تامین شده است، خاطرنشان کرد: کاربران در قالب این سرویس به سرعت بیش از ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه یعنی حدود ۷۰ برابر سرعت فعلی دسترسی خواهند داشت.

حال باید منتظر ماند و دید که فناوری فیبر نوری می‎تواند رضایت کاربران ایرانی به دنبال داشته باشد یا همان آش و همان کاسه خواهد بود؟

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)