خانهاخبار
اپل رسما تایید کرد؛ قابلیت‌های هوش مصنوعی در انتظار آیفون‌ها

اپل رسما تایید کرد؛ قابلیت‌های هوش مصنوعی در انتظار آیفون‌ها

تیم کوک در طی کنفرانس مالی اپل تایید کرد این شرکت در حال توسعه قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد است که احتمالا همراه با سری آیفون ۱۶ عرضه می‌شوند.

۱۴۰۲/۱۱/۱۳

هوش مصنوعی آینده دنیای فناوری است و از همین حالا نیز شرکت‌هایی مانند سامسونگ و گوگل به به ترتیب گوشی‌های پرچمدار خود یعنی سری گلکسی اس ۲۴ و سری پیکسل ۸ را به قابلیت‌های متنوع هوش مصنوعی مجهز کرده‌اند. 

در حالی که به نظر می‌رسید اپل از رقابت در حوزه هوش مصنوعی عقب مانده است، امروز این شرکت به طور رسمی اعلام کرد قصد دارد به زودی وارد این حوزه شود تا از رقبای سرسخت خود شکست نخورد. 

Apple 1.jpg

در طی کنفرانس مالی اپل که امروز برگزار شد، مدیرعامل این برند، تیم کوک، به طور رسمی تایید کرد که اپل در حال توسعه قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد است. خوشبختانه قرار نیست مدت زمان زیادی تا عرضه هوش مصنوعی اپل صبر کنیم چرا که آقای کوک ادعا کرده که در طی سال جاری میلادی اطلاعات بیشتری در این زمینه در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. 

آقای کوک در طی سخنرانی خود اعلام کرد که در زمینه هوش مصنوعی مولد، کارهای زیادی در شرکت اپل در حال انجام است. مقام ارشد اپل در ادامه سخنان خود افزود: 

خط مشی ما همیشه این بوده نخست یک کار را انجام دهیم و سپس درباره آن اظهارنظر کنیم و موضوعی را پیش از اتمام کار اعلام نکنیم. ما چیزهایی در اختیار داریم که درباره آن‌ها بسیار هیجان‌زده‌ایم و در طی سال جاری پیرامون آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

Apple 2.jpg

با توجه به این که آقای کوک اعلام کرده قابلیت‌های هوش مصنوعی اپل در طی سال جاری معرفی می‌شوند، انتظار می‌رود که این ویژگی‌ها همراه با iOS 18 در در دسترس کاربران آیفون قرار بگیرند.

متاسفانه مدیر عامل اپل از ارائه اطلاعات بیشتر پیرامون هوش مصنوعی این برند و یا دستگاه‌هایی که قابلیت‌های هوش مصنوعی را دریافت می‌کنند خودداری کرد. با این وجود، به لطف شایعات و گزارش‌های غیر رسمی می‌دانیم که آیفون احتمالا محور مرکزی تلاش‌های اپل در زمینه هوش مصنوعی خواهد بود.

iphone.jpg

یک کد در iOS 17.4 نشان می‌دهد که سیری (Siri) قادر خواهد بود که از هوش مصنوعی برای خلاصه‌نویسی، ارائه پاسخ‌های سریع هوشمند در بخش پیام‌ها و همچنین در برنامه‌هایی مانند اپل موزیک، Pages و Keynote استفاده بکند. به علاوه، اپل در حال آزمایش چندین مدل هوش مصنوعی مختلف است که بعضی از آن‌ها به صورت On-Device (محلی) اجرا می‌شوند و برخی دیگر نیاز به اتصال به اینترنت دارند.

در نهایت باید اشاره کرد که احتمالا در طی کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان سال ۲۰۲۴ اپل (WWDC 2024) شاهد رونمایی از iOS 18 خواهیم بود. اپل در این رویداد که احتمالا در ماه ژوئن سال جاری میلادی برگزار می‌شود جزئیات بیشتری از قابلیت‌های هوش مصنوعی این برند را اعلام خواهد کرد. 

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)