خانهاخبار
برای آی‌فون‌های سری ۱۶ منتظر تغییرات بزرگی نباشید!

برای آی‌فون‌های سری ۱۶ منتظر تغییرات بزرگی نباشید!

مینگ چی کو افشاگر معروف محصولات اپل، امروز گفته که نه آ‌ی‌فون ۱۶ و نه آی‌فون ۱۶ پرو تغییر بزرگ و مهمی نخواهند داشت.

۱۴۰۲/۱۱/۱۱

به گفته مینگ چی کو تحلیلگر زنجیره تامین اپل، مدل‌های آی‌فون ۱۶ که اواخر امسال عرضه می‌شوند، هیچ تغییر قابل توجهی در طراحی نخواهند داشت.

کو همچنین گفته که بعید است اپل ویژگی‌های مولد هوش مصنوعی «جامع‌تر» را تا زمانی که سری آی‌فون ۱۷ در سال آینده عرضه شود، ارایه دهد.

iPhone-16-Side-2-Feature.jpg

کو امروز در یک پست وبلاگی در Medium نوشته: «انتظار می‌رود که اپل مدل‌های جدید آی‌فون را با تغییرات قابل ‌توجه در طراحی و اکوسیستم برنامه‌های کاربردی GenAI جامع‌تر و متمایزتر تا سال ۲۰۲۵ عرضه نکند».

کو بر این باور است که طراحی‌های تاشو و ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد دو مورد از بزرگ‌ترین گرایش‌ها برای گوشی‌های هوشمند سطح بالا در حال حاضر هستند و او فکر می‌کند که فروش آی‌فون‌ها ممکن است در سال ۲۰۲۴ کاهش یابد، زیرا اپل هنوز محصولاتی متمرکز بر این حوزه‌ها را عرضه نکرده است.

یکی از تغییرات سخت افزاری قابل توجهی که برای سری آی‌فون ۱۶ شایعه شده، اضافه شدن یک دکمه به اصطلاح «کپچر» برای اقدامات مرتبط با ویدیو است. طبق گزارش اخیر، این دکمه به فشار و لمس پاسخ می‌دهد. به عنوان مثال، این گزارش می‌گوید که کاربران می‌توانند با کشیدن انگشت به چپ و راست روی دکمه، فوکوس با فشار ملایم و شروع ضبط ویدیو با فشار قوی‌تر، در برنامه دوربین بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی کنند.

همچنین انتظار می‌رود که مدل‌های حرفه‌ای‌تر آی‌فون ۱۶ پرو و آی‌فون ۱۶ پرو مکس دارای نمایشگرهای ۶٫۳ و ۶٫۹ اینچی بزرگ‌تر در مقایسه با نمایشگرهای ۶٫۱ و ۶٫۷ اینچی برای آی‌فون ۱۵ پرو و آی‌فون ۱۵ پرو مکس باشند.

به نظر شما آیا یک دکمه جدید و نمایشگر بزرگتر تغییری بزرگ محسوب می‌شود یا به اعتقاد کو موضوع قابل توجهی نیست؟

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)