خانهاخبار
پیکسل ۸ پرو سرانجام می‌تواند دمای بدن را بسنجد

پیکسل ۸ پرو سرانجام می‌تواند دمای بدن را بسنجد

قابلیت سنجش دمای بدن پیکسل ۸ پرو با جدیدترین Pixel feature drop عرضه شده است. 

۱۴۰۲/۱۱/۵

سنسور تشخیص دما پیکسل ۸ پرو یکی از حربه‌های تبلیغاتی جذاب گوگل به شمار می‌رود که در زمان رونمایی از سری پیکسل ۸ توجه کاربران بسیاری را به سوی خود جلب کرد. تا به امروز، این سنسور تنها قادر بوده که دمای اجسام مختلف را اندازه‌گیری کند.

Pixel 8 pro.jpg

در واقع، گوگل به طور رسمی اعلام کرده بود که سنسور دماسنج پیکسل ۸ پرو هیچ کاربردی برای انسان‌ها ندارد چرا که این سنسور موفق نشده که تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) را دریافت کند. حالا اما شرایط با عرضه جدیدترین Pixel feature drop به طور کلی تغییر کرده است. 

طبق اعلام رسمی گوگل، سنسور تشخیص دما پیکسل ۸ پرو حالا می‌تواند دمای بدن را اندازه‌گیری کند و اطلاعات مربوط به آن را از طریق اپلیکیشن Thermometer در اختیار کاربران قرار دهد. غول فناوری آمریکایی تایید کرده که این قابلیت جدید در حد استانداردهای پزشکی است. در واقع، به نظر می‌رسد که گوگل سرانجام موفق شده که گواهی FDA را دریافت کند.

برای استفاده از قابلیت تشخیص دمای بدن، کاربران پیکسل ۸ پرو باید گوشی خود را به پیشانی نزدیک کنند و سپس اسکن را آغاز کنند. برای بررسی عمیق‌تر شرایط سلامتی، کاربران می‌توانند نتیجه سنجش دما را در پروفایل فیت‌بیت خود ذخیره کنند. 

Pixel 8 pro 1.jpg

در حالی که گوگل اعلام کرده که قابلیت تشخیص دمای بدن پیکسل ۸ پرو بسیار دقیق عمل می‌کند، بررسی‌های انجام شده ادعای خلاف آن را اثبات کرده‌اند. در این رابطه، وبسایت Android Authority قبلا سنسور دماسنج پیکسل ۸ پرو را به یک دماسنج صنعتی مقایسه کرده بود. 

طبق آزمایش این وبسایت، پیکسل ۸ پرو نتایج متغیری را در سنجش دمای اجسام ثبت کرده که در اکثر مواقع چندان دقیق نیز نبوده است. با این وجود، تا زمان بررسی دقیق قابلیت تشخیص دمای بدن نمی‌توان اظهار نظر قاطعی پیرامون عملکرد آن داشت.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)