خانهاخبار
اپل از امروز اپل واچ‌های امسال خود را بدون سنجش اکسیژن خون به فروش می‌رساند

اپل از امروز اپل واچ‌های امسال خود را بدون سنجش اکسیژن خون به فروش می‌رساند

به نظر نمی‌رسد که اپل راح حل موقت خوبی برای جلوگیری از ممنوعیت فروش اپل واچ‌های امسال پیدا کرده باشد، به همین دلیل به زودی شاهد حذف پایش اکسیژن خون از اپل واچ ۹ و اپل واچ اولترا ۲ خواهیم بود.

۱۴۰۲/۱۰/۲۸

طبق گفته چنس میلر از 9to5Mac، مدل‌های اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲ بدون ویژگی پایش اکسیژن خون در آمریکا از ۱۸ ژانویه (۲۸ دی ماه) به فروش می‌رسند تا بدین وسیله اپل امکان این را داشته باشد که از ممنوعیت فروش این مدل‌ها جلوگیری کند. در فروشگاه آنلاین این شرکت در آمریکا، این تغییر از ساعت ۶ صبح به وقت محلی رخ خواهد داد.

این گزارش اذعان کرده که مدل‌های اپل واچ مذکور همچنان شامل برنامه «Blood Oxygen» هستند اما وقتی کاربر آن را باز می‌کند، هشداری مبنی بر اینکه برنامه دیگر در دسترس نیست به آن‌ها ارایه می‌شود و به برنامه «Health» در آیفون هدایت می‌شود. در همین راستا اپل قصد دارد جزییات بیشتری را در یک سند پشتیبانی که در وب سایت خود منتشر می‌شود، به اشتراک بگذارد.

apple watch Blood Oxygen .jpg

اپل تایید کرده که برنامه اندازه‌گیری اکسیژن خون در اپل واچ‌های سری ۹ و اپل واچ اولترا نسل دوم که پیش‌تر فروخته شده بودند، فعال باقی خواهد ماند. این ویژگی همچنین در مدل‌های اپل واچ فروخته شده در خارج از آمریکا نیز در دسترس خواهد بود، زیرا این ممنوعیت فروش در سطح بین‌المللی اعمال نمی‌شود.

کمیسیون تجارت بین‌الملل آمریکا (ITC) سال گذشته دستور ممنوعیت واردات و فروش مدل‌های اپل واچ با حسگر اکسیژن خون را صادر کرد، به این دلیل که اعلام کرد اپل پتنت‌های پالس اکسیمتری ماسیمو را با این ویژگی که اولین بار در مدل سری ۶ در سال ۲۰۲۰ معرفی شد، نقض کرده است. شرکت ماسیمو اپل را متهم به سرقت اسرار تجاری و شکار غیرقانونی کارمندان خود کرده است.

ممنوعیت فروش اپل واچ‌های امسال اپل، ابتدا ماه گذشته آغاز شد اما به سرعت متوقف شد زیرا اپل یک اجازه موقت دریافت کرد. با این حال اپل از اجازه فروش طولانی‌ مدت منع شد و این ممنوعیت قرار است فردا از ساعت ۲ بعد از ظهر بازگردانده شود. اپل در بیانیه‌ای اعلام کرده که ویژگی سنجش اکسیژن خون را در مدل‌های جدید فروخته شده در آمریکا غیرفعال کرده است تا از این حکم پیروی کند و اطمینان حاصل کند که مشتریان با اختلال محدود به اپل واچ دسترسی دارند.

از طرفی درخواست تجدبید نظر اپل همچنان ادامه دارد. این شرکت گفته که به شدت با تصمیم ITC مخالف است و احساس می‌کند دادگاه استیناف آمریکا برای منطقه فدرال باید آن را لغو کند. به‌عنوان یک راه‌ حل بلند مدت، ظاهرا اپل در حال کار بر روی تغییراتی در الگوریتم برنامه Blood Oxygen است تا از فناوری ثبت شده ماسیمو استفاده نکند اما مشخص نیست این تغییرات چه زمانی آماده خواهند شد واصلا برای اپل کافی هستند تا از نقض پتنت جلوگیری کند یا خیر.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)