خانهاخبار
آپدیت iOS 17.2.1 برای رفع باگ‌ها عرضه شد

آپدیت iOS 17.2.1 برای رفع باگ‌ها عرضه شد

اپل دقیقا ۸ روز پس از عرضه آی او اس ۱۷.۲، آپدیت جدیدی را برای این پلتفرم عرضه کرد.

۱۴۰۲/۹/۲۹

درست ۸ روز پس از ارائه iOS 17.2، اپل اقدام به ارائه آپدیت جدیدی کرد. در نسخه اصلی شاهد عرضه اپلیکیشن Journal برای یادداشت خاطرات روزمره بودیم که این نوت‌ها به صورت کاملا محرمانه و شخصی روی دیوایس شما ذخیره می‌شود. همچنین افرادی که از آيفون‌های ۱۵ پرو و نسخه پرو مکس استفاده می‌کردند، شاهد اضافه شدن قابلیت ترجمه به دکمه اکشن بودند. اما در آپدیت جدید، قابلیت جدید و خاصی اضافه نشده است و توسعه‌دهندگان اپل تنها به رفع باگ‌ها پرداخته‌اند.

برای نصب این آپدیت، شما می‌توانید به اپلیکیشن Settings مراجعه کرده و مسیر General> Software Update را طی کنید. به این ترتیب مانند تصویر زیر با ضربه زدن روی دکمه Update Now می‌توانید در لحظه اقدام به دانلود و نصب این بروزرسانی کرده، یا با انتخاب گزینه Update Tonight، زمانی که آیفون شما لاک بوده و شارژ کافی نیز داشته باشد، این آپدیت دانلود و نصب خواهد شد.

1721u.jpg

اپل یادآور شده است که ایرادات رفع شده دارای ورودی CVE منتشر شده‌ای نیست و تنها به رفع ایرادات امنیتی و مواردی که باعث آسیب‌پذیر شدن آیفون‌ها می‌شد، اقدام کرده‌اند. هر کدام از CVEهای منتشر شده در بر گیرنده یک نقص خاص هستند. به همین دلیل مشخص نیست که این بروزرسانی ماهیت جزئی داشته است، یا ایرادات مهمی برطرف شده است. چرا که اپل به این سرعت اقدام به انتشار این آپدیت کرده است و به همین دلیل به نظر می‌رسد که مشکلات پشت پرده، نسبتا جدی و مهم بوده‌اند و باید در اسرع وقت حل و فصل می‌شدند. لذا توصیه می‌کنیم که در سریع‌ترین زمان ممکن، اقدام به نصب این آپدیت کنید.

شایان ذکر است که iPadOS 17.2 و watchOS 10.2 همچنان به قوت خود باقی مانده و آپدیتی برای آن‌ها ارائه نشده است. به نظر می‌رسد که بروزرسانی بزرگ بعدی، آی او اس 17.3 خواهد بود که احتمالا اوایل سال آینده در دسترس کاربران قرار گیرد و همزمان با ارائه آن، شاهد عرضه آیپد او اس 17.3 و واچ او اس 10.3 نیز خواهیم بود.

آپدیت iOS 17.2.1 در بیشتری حالت (برای آیفون ۱۵ پرو مکس) با حجم ۲۴۰ مگابایتی همراه خواهد بود و به این ترتیب، می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را روی آيفون خود نصب کنید.

برچسب‌ها:

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)