خانهاخبار

آیفون ۱۴ همچنان پرفروش‌ترین گوشی ج…

آیفون ۱۴ همچنان پرفروش‌ترین گوشی جهان است!

برای دومین سه‌ماهه متوالی، نسخه استاندارد سری آیفون ۱۴ لقب پرفروش‌ترین گوشی بازار را به خود اختصاص داده است.

۱۴۰۲/۹/۱۵

به مانند سال‌های گذشته، سامسونگ در سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی (بازه جولای تا سپتامبر) موفق شده اپل را از نظر میزان گوشی‌ عرض‌شده شکست دهد و با در اختیار گرفتن سهمی ۲۰ درصدی به بهترین برند بازار بدل شود. البته در مقایسه با سه‌ماهه دوم سال گذشته میلادی، سهم غول فناوری کره از بازار حدود ۲ درصد کاهش داشته است.

علی‌رغم عملکرد قابل توجه سامسونگ در بازار گوشی‌های هوشمند، به تازگی گزارشی ادعا کرده که چهار گوشی پرفروش بازار در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۳ متعلق به این برند کره‌ای نیست و در این بخش اپل دست بالاتر را دارد.

image

موسسه آماری و تحلیلی کانترپوینت (Counterpoint) در جدیدترین گزارش خود لیست ۱۰ گوشی پرفروش بازار در سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی را به اشتراک گذاشته که شامل چهار نماینده از اپل، پنج نماینده از سامسونگ و یک نماینده از شیائومی می‌شود. مطابق انتظار، گوشی‌های اپل یک سر و گردن بالاتر از رقبای خود اندرویدی خود قرار دارند و عملکرد چشمگیری را از خود نشان داده‌اند.

برای دومین سه‌ماهه متوالی، نسخه استاندارد سری آيفون ۱۴ موسوم به آیفون ۱۴ لقب پرفروش‌ترین گوشی بازار را در اختیار گرفته که بیانگر محبوبیت قابل توجه آن در نزد کاربران است. برادرهای بزرگ‌تر این گوشی یعنی آیفون ۱۴ پرو و آيفون ۱۴ پرو مکس نیز به ترتیب در رده‌های دوم و سوم لیست کانترپوینت جای گرفته‌اند.

image

لیست ۱۰ گوشی پرفروش بازار در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۳

در جایگاه چهارم، شاهد قرارگیری قهرمان سال گذشته اپل یعنی آیفون ۱۳ هستیم. این گوشی ۶٫۱ اینچی در سه‌ماهه اول، دوم و سوم سال ۲۰۲۲ پرفروش‌ترین گوشی بازار بوده و در پایان سال گذشته نیز در جایگاه چهارم قرار گرفت. از انتهای سال ۲۰۲۲ تا به امروز،‌ رده چهارم لیست ۱۰ گوشی پرفروش بازار در اختیار آيفون ۱۳ بوده است. در سه‌ماهه چهارم سال گذشته، آیفون ۱۴ پرو مکس موفق شد که جایگاه پرفروش‌ترین گوشی بازار را از آیفون ۱۴ بگیرد و از آن خود کند.

در لیست وبسایت کانترپوینت خبری از سری آیفون ۱۵ نیست که به نوعی گزارش‌های مبنی بر فروش ضعیف این سری پرچمدار در بازار چین را تایید می‌کند. البته انتظار داریم در طی سه‌ماهه جاری فروش گوشی‌های اپل شدت بیشتری بگیرد. البته نباید از محبوبیت گسترده سری آيفون ۱۴ در بین کاربران غافل شویم.

شاید بتوان بزرگ‌ترین غایبین لیست کانترپوینت را گوشی‌های گلکسی اس ۲۳، گلکسی اس ۲۳ پلاس و گلکسی اس ۲۳ اولترا به شمار آورد. البته نسخه پرمیوم سری گلکسی اس ۲۳ در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۳ جایگاه ششم لیست ۱۰ گوشی پرفروش را به خود اختصاص داد و در سه‌ماهه دوم نیز جایگاه هشتم را تصاحب کرد. حالا نیز که گلکسی اس ۲۳ اولترا حتی از لیست فعلی کانترپوینت نیز خارج شده است. تا به امروز، گوشی‌های گلکسی اس ۲۳ و گلکسی اس ۲۳ پلاس در بین ۱۰ گوشی پرفروش بازار قرار نگرفته‌اند.

image

لیست ۱۰ گوشی پرفروش بازار در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳

پرفروش‌ترین گوشی‌های سامسونگ گلکسی A14 و گلکسی A14 5G‌ بوده‌اند که در رده‌های پنجم و ششم قرار گرفته‌اند. در جایگاه هفتم نیز که گلکسی A54 جای دارد که یکی از محبوب‌ترین میان‌رده‌های بازار محسوب می‌شود. گوشی اقتصادی گلکسی A04e نیز جایگزین گلکسی اس ۲۳ اولترا شده و جایگاه هشتم را تصاحب کرده است.

محصول اقتصادی ردمی 12C در جایگاه نهم قرار گرفته که با بازگشت شیائومی به لیست ۱۰ گوشی پرفروش بازار همراه شده است. در رده آخر نیز گلکسی A34 را مشاهده می‌کنیم.