خانهاخبار

تراشه‌های اگزینوس احتمالا با نام ج…

تراشه‌های اگزینوس احتمالا با نام جدید عرضه می‌شوند

افشاگری ادعا کرده که سامسونگ تراشه‌های اختصاصی خود را با نام جدیدی معرفی خواهد کرد.

۱۴۰۲/۹/۸

در سال ۲۰۲۱ میلادی، کوالکام به طور رسمی اعلام کرد که شیوه نام‌ گذاری تراشه‌های خود را تغییر خواهد داد که شامل یک عدد (نشان‌دهنده رده تراشه) و شماره نسل آن‌ها می‌شود. اولین تراشه پرچمدار این برند که با سیستم نام‌گذاری جدید عرضه شد تراشه اسنپدراگون ۸ نسل یک است. حالا اما به نظر می‌رسد سامسونگ نیز قصد دارد رویکرد مشابهی را پیاده‌سازی کند و تراشه‌های سری اگزینوس را با نام جدیدی روانه بازار کند.

image

افشاگری موسوم به OreXDA با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) ادعا کرده که تراشه‌های اگزینوس سامسونگ تحت نام تجاری جدید Dream Chip ری‌برند خواهند شد. نام اگزینوس به دلیل مشکلات متعدد تراشه‌های اختصاصی سامسونگ شامل تولید حرارت زیاد و مصرف بیش از حد انرژی از محبوبیت زیادی در بین کاربران برخوردار نیست. حالا سامسونگ امید دارد با استفاده از نام جدید یک شروع تازه در بازا تراشه‌ها داشته باشد.

برای رقابت بهتر با تراشه اسنپدراگون ۸ نسل سه، سامسونگ ظاهرا تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ را به پردازنده مرکزی ده هسته‌ای مجهز خواهد کرد. البته تراشه موردانتظار سامسونگ در بنچمارک گیک‌بنچ موفق به شکست نماینده کوالکام نشد.

image

اخیرا گزارشی ادعا کرد که گلکسی اس ۲۴ و گلکسی اس ۲۴ پلاس برای اکثر بازارها با تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ عرضه خواهند شد. البته برای بازارهای ایالات متحده و چین، این دو گوشی در نسخه اسنپدراگون ۸ نسل سه معرفی می‌شوند. گلکسی اس ۲۴ اولترا نیز تنها در یک مدل اسنپدراگون ۸ نسل سه برای همه بازارها در دسترس قرار می‌گیرد.

افشاگر OreXDA در ادامه گزارش خود اعلام کرده که سامسونگ همه تراشه‌های سری اگزینوس را با نام Dream Chip عرضه می‌کند و این سیستم نام‌گذاری تنها به سخت‌افزارهای پرچمدار اگزینوسی محدود نخواهد بود. فرآیند ری‌برند تراشه‌های سامسونگ احتمالا در سال آینده میلادی انجام خواهد شد.