خانهاخبار
پست‌های اینستاگرام و X به زودی به سرچ گوگل اضافه می‌شود

پست‌های اینستاگرام و X به زودی به سرچ گوگل اضافه می‌شود

گوگل در حال تست قابلیت نمایش پست‌های اینستاگرام و توییتر در نتایج جستجو است. این قابلیت احتمالا در آینده نزدیک به‌صورت عمومی برای همه کاربران در دسترس خواهد بود.
۱۴۰۲/۸/۲۰

گوگل در حال آزمایش نمایش پست‌های شبکه اجتماعی X و اینستاگرام در نتایج جستجوهای خود است. این قابلیت که با عنوان Posts From شناسایی می‌شود، به نظر در مراحل اولیه آزمایشی به سر می‌برد و تمامی کاربران قادر به مشاهده آن نیستند.

زمانی که شما به دنبال جستجوی یک کلمه هستید، در قسمت Posts From می‌توانید پست‌هایی که از اینستاگرام یا شبکه اجتماعی X به آن کلمه مربوط می‌شوند را نیز در نتایج جستجو مشاهده کنید. اخیرا پست‌های شبکه اجتماعی Mastodon در گوگل مشاهده شده است، اما تمامی کاربران تا به حال قادر به مشاهده پست‌های ایکس و اینستاگرام نبوده‌اند و به همین دلیل،‌می‌توانیم مطمئن شویم که هنوز در فاز آزمایشی بوده و به صورت عمومی این قابلیت عرضه نشده است.

image

یکی از مزیت‌های اضافه شدن بخش Posts From، نمایش اطلاعات دقیق و به‌روزی است که در حوزه‌های مختلف می‌تواند به شما کمک کند. به عنوان مثال اگر یک کاربر به دنبال اطلاعاتی در حوزه اخبار روزانه باشد، می‌توانید پست‌های خبرنگاران یا افراد فعال در این حوزه که در اینستاگرام یا شبکه اجتماعی X منتشر شده است را در نتایج جستجوی خود مشاهده کرده و از آن‌ها اطلاعات کسب کند. البته در این میان، پای خبرهای نادرست و دروغین نیز به میان می‌آید. اما می‌توانیم مطمئن باشیم که گوگل در صورت ارائه این قابلیت به صورت عمومی، این مشکل را نیز رفع خواهد کرد.

در حال حاضر، نمی‌توانیم بگوییم که بخش Posts From از چه زمانی به صورت رسمی و عمومی به نتایج جستجوی گوگل اضافه می‌شود. باید منتظر بمانیم و ببینیم که گوگل این پروسه را چگونه مدیریت خواهد کرد و در نهایت، نتایج جستجوها تا چه حد به واقعیت نزدیک بوده و مهندسان گوگل، چگونه می‌توانند جلوی پخش اخبار دروغین را بگیرند.

image

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)