خانهاخبار

اوپو جزئیات فنی نسل جدید سیستم دور…

اوپو جزئیات فنی نسل جدید سیستم دوربین هسل‌بلاد سری فایند X7 را تایید کرد

برند اوپو امروز با برگزاری رویدادی از موتور تصویربرداری HyperTone رونمایی کرد که می‌تواند نویز تصاویر را به شکل چشمگیری کاهش دهد.

۱۴۰۲/۸/۱۸

اوپو امروز رویداد سالانه عکاسی خود را برگزار کرد و در طی آن جزئیات جدید و هیجان‌انگیزی پیرامون برنامه‌های خود برای قابلیت‌های تصویربرداری آینده این برند را در اختیار کاربران قرار داد. در این راستا، سیستم دوربین نسل بعدی HyperTone هسل‌بلاد با سری اوپو فایند X7 عرضه خواهد شد. به علاوه، وان پلاس ۱۲ و سری اوپو رینو ۱۲ نیز از همین سیستم دوربین مشابه بهره خواهد برد.

image

طبق اعلام رسمی اوپو، موتور تصویربرداری HyperTone از عکاسی محاسباتی استفاده خواهد کرد تا اختلالات تصاویر را به حداقل برساند و دیگر مشکلات رایج عکاسی با گوشی‌های هوشمند را برطرف کند. این قابلیت همچنین می‌تواند به کمک هوش مصنوعی، نویز را از تصاویر RAW حذف کند. به علاوه، موتور HyperTone ویژگی تصحیح جداگانه روشنایی پیکسل‌ها را نیز ارائه می‌دهد.

اوپو ادعا می‌کند که موتور تصویربرداری HyperTone شفافیت تصاویر را تا ۳۰ درصد بهبود می‌دهد در حالی که نویز تصاویر را نیز تا ۶۰ درصد کاهش می‌دهد. این برند چینی همچنین توانایی این موتور تصویربرداری در نمونه‌سازی رنگ‌ها را تحسین کرده که سبب می‌شود که مشکل هاله نور در تصاویر کاهش پیدا کند. تصاویر پرتره نیز با این قابلیت از کیفیت بالایی برخوردار خواهند شد.

image

در نهایت باید اشاره کرد که سنسور تله‌فوتو به کار رفته در سری اوپو فایند X7 به عنوان قدرتمندترین لنز بزرگنمایی بازار شناخته خواهد شد و عملکرد قابل قبولی در شرایط نوری ضعیف خواهد داشت.