خانهاخبار
تراشه M3 مکس اپل در بنچمارک گیک‌بنچ هم‌تراز با M2 اولترا ظاهر شده است!

تراشه M3 مکس اپل در بنچمارک گیک‌بنچ هم‌تراز با M2 اولترا ظاهر شده است!

سخت‌افزار پرچمدار اپل ظاهرا بهبود قابل توجهی داشته که بیانگر پیشرفت محصولات غول فناوری آمریکایی است.
۱۴۰۲/۸/۱۲

چند روز پیش، اپل به طور رسمی از تراشه‌های جدید خود به نام سری M3 رونمایی کرد که شامل سه مدل M3، M3 پرو و M3 مکس می‌شوند. سخت‌افزارهای جدید اپل از پردازنده گرافیکی قوی‌تری بهره می‌برند و برپایه فرآیند ۳ نانومتری ساخته شده‌اند که باعث افزایش قدرت آن‌ها و کاهش مصرف انرژی نیز می‌شود.

حالا تراشه پرمیوم اپل یعنی M3 مکس به تازگی در بنچمارک گیک‌بنچ قرار گرفته و نتایج عملکرد پردازشی آن مشخص شده است. طبق اطلاعات ثبت شده در پایگاه اطلاعاتی گیک‌بنچ، تراشه M3 مکس در تست‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای گیک‌بنچ ۶ به ترتیب امتیازهای ۳۰۰۰ و ۲۱۰۰۰ را به خود اختصاص داده است.

image

با این امتیازها، تراشه M3 مکس در حدواندازه‌ تراشه M2 اولترا که در مک استودیو و مک پرو به کار رفته ظاهر شده است. برای مقایسه، تراشه M2 اولترا امتیاز ۲۸۰۰ را در بخش تک هسته‌ای و امتیاز ۲۱۰۰۰ را بخش چند هسته‌ای کسب کرده است.

تراشه M2 اولترا برپایه فرآیند ۵ نانومتری توسعه داده شده است و از توان ۶۰ واتی و ۲۴ هسته (۱۶ هسته پردازشی / ۸ هسته کم مصرف)‌ برخوردار است. از سوی دیگر، تراشه ۳ نانومتری M3 مکس نیز با توان ۳۰ واتی همراه شده و به پردازنده ۱۶ هسته‌ای (۱۲ هسته پردازشی / ۴ هسته کم مصرف)‌مجهز شده است. در این راستا، به نظر می‌رسد اپل در زمینه توسعه سخت‌افزار به پیشرفت‌های قابل توجهی دست پیدا کرده چرا که تراشه M3 مکس علی‌رغم استفاده‌ از هسته‌های کمتر از قدرت برابری با M2 اولترا بهره می‌برد و در عین حال انرژی کمتری مصرف می‌کند.

در نهایت باید اشاره کرد که طبق ادعای اپل، تراشه M3 مکس تا حدود ۵۰ درصد سریع‌تر از نسل قبلی آن یعنی M2 مکس است. البته تست چند هسته‌ای گیک‌بنچ ۶ تایید می‌کند که این سخت‌افزار جدید تا ۴۰ درصد قوی‌تر از نسخه قبلی آن است.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)