خانهاخبار
قابلیت استفاده از دو اکانت واتساپ در یک گوشی سرانجام در دسترس قرار گرفت

قابلیت استفاده از دو اکانت واتساپ در یک گوشی سرانجام در دسترس قرار گرفت

کاربران حالا می‌توانند به سادگی دو اکانت واتساپ را در یک گوشی داشته باشند و دیگر نیازی به روش‌های غیر رسمی نیست.
۱۴۰۲/۷/۲۸

در حالی که واتساپ برخلاف دیگر رقبای خود از قابلیت‌های چندانی بهره نمی‌برد، این پیام‌رسان در سطح جهان از محبوبیت زیادی در بین کاربران برخوردار است. در طی چند ماه گذشته، واتساپ قابلیت‌های مختلفی را برای این پلتفرم دسترس قرار داده تا نظر طیف گسترده‌تری از افراد را به سوی خود جلب کند.

image

اوایل سال جاری میلادی، قابلیت استفاده از یک اکانت واتساپ در چندین دستگاه عرضه شد. حالا اما براساس جدیدترین گزارش منتشر شده، واتساپ از قابلیت جدیدی رونمایی کرده که کاربران به کمک آن می‌توانند از دو حساب واتساپ در یک دستگاه بهره ببرند. طبق اعلام رسمی متا، واتساپ قابلیت وارد کردن دو اکانت در یک دستگاه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. عرضه این قابلیت جدید از امروز آغاز شده و کاربران احتمالا به زودی قادر خواهند بود که از این ویژگی کاربری استفاده کنند.

در گذشته، کاربران برای استفاده از دو اکانت واتساپ مجبور به استفاده از نسخه‌های غیر رسمی این پیام‌رسان و یا قابلیت Dual Apps در سیستم عامل اندروید بوده‌اند. کاربران iOS نیز برای وارد کردن دو اکانت باید از اپلیکیشن Whatsapp Business بهره می‌بردند.

image

ویژگی جدید واتساپ حالا امکان جابه‌جایی بین اکانت‌ها فراهم آورده است. در این راستا، دیگر نیازی به استفاده از گوشی دوم و یا خروج از حساب اصلی نیست. برای مثال، کاربران می‌توانند از دو حساب کاری و حساب شخصی جداگانه استفاده کنند. شایان ذکر است که برای فعال‌سازی حساب دوم به سیم کارت و شماره تلفن فعال نیاز است.

چگونگی ایجاد اکانت دوم در واتساپ

همانطور که اشاره شد، برای فعال‌سازی اکانت دوم واتساپ کاربران نیاز به سیم کارت (هر دو نوع فیزیکی و الکترونیکی) و شماره تلفن همراه خواهند داشت. زمانی که سیم کارت ثانویه را در گوشی خود وارد کردید، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • برنامه واتساپ را باز کنید
  • وارد تنظیمات برنامه شوید
  • به روی علامت فلش کنار نام خود ضربه بزنید
  • روی گزینه Add Account ضربه بزنید و سپس دستور‌العمل‌های نمایش داده شده در صفحه را انجام دهید تا حساب دوم شما ایجاد شود.

تنظیمات مربوط به حریم شخصی و نوتفیکیشن‌ها برای هر کدام از اکانت‌ها به طور جداگانه قابل شخصی‌سازی است. اگر در کنار نام خود در برنامه علامت فلش را مشاهده نمی‌کنید، به استورهای گوگل پلی یا اپ استور مراجعه کنید و در صورت وجود بروزرسانی آن را نصب کنید.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)