خانهاخبار
نسخه بعدی ویژن پرو کوچک‌تر و سبک‌تر خواهد بود

نسخه بعدی ویژن پرو کوچک‌تر و سبک‌تر خواهد بود

هنوز نسخه اول اپل ویژن پرو به بازار نیامده شایعات و خبرها درباره نسخه بعدی آن شروع شده است.
۱۴۰۲/۷/۱۷

اپل چند ماه پیش از اولین هدست واقعیت مجازی خود با نام Vision Pro رونمایی کرد. در حالی که این محصول هنوز روانه بازار نشده و به دست خریداران نرسیده است، اما به نظر می‌رسد که مهندسان کوپرتینویی در حال کار روی نسخه آینده آن هستند. ظاهرا مدیران اپل از آن‌ها خواسته‌اند که ورژن دوم این هدست کوچک‌تر بوده و از وزن کمتری برخوردار باشد.

آقای مارک گرمن، خبرنگار بلومبرگ در آخرین نسخه از خبرنامه خود که با نام Power On منتشر می‌شود، اعلام کرده است که بخش VR کمپانی اپل که از نفراتی که مشغول کار بر روی ویژن پرو هستند تشکیل شده، در حال توسعه نسخه دوم Vision Pro هستند. به نظر می‌رسد که سنگین بودن این محصول از جمله اولویت‌های آن‌ها به حساب می‌آید و به این ترتیب باید انتظار کاهش وزن محسوس در نسخه دوم آن را داشته باشیم.

به گفته آقای گرمن، ظاهرا اپل چندین مدل مختلف از ویژن پرو را برای عرضه در نظر دارد که از جمله آن‌ها،‌ می‌توان به نسخه‌های ارزان‌تر یا قدرتمندتر اشاره کرد.

image

 

مارک گرمن چنین نوشته است که هنوز زود است بخواهیم در مورد نسخه بعدی ویژن پرو صحبت کنیم، اما مهندسان اپل در حال کار روی آن هستند تا وزن این محصول را کاهش داده و ابعاد آن را هم کوچک‌تر کنند. در حال حاضر این هدست واقعیت مجازی از وزن حدودا ۱ پوندی برخوردار است و طبق بررسی‌ها،‌ این وزن برای بسیاری از کاربران زیاد خواهد بود.

لنزهای طبی نیز یک چالش بزرگ برای اپل به حساب می‌آید. این محصول از لنزهای طبی مغناطیسی برخوردار خواهد بود، اما کوپرتینویی‌ها قصد دارند این پروسه را بسیار ساده‌تر کنند. اپل می‌خواهد تا امکان شخصی‌سازی را در اختیار دارندگان این محصول قرار دهد، اما این موضوع نیز به خودی خود چالش بزرگی برای این شرکت آمریکایی به حساب می‌آید.

اپل در سال‌های آینده قصد دارد تا با تولید و عرضه عینک هوشمند، ‌تمامی این دغدغه‌ها را به صورت یک جا از بین ببرد. این محصول کاملا برای استفاده روزمره طراحی و عرضه خواهد شد. حتی اگر چنین اتفاقی روی ندهد، نسخه‌های بعدی هدست اپل از وزن کمتری برخوردار بوده و به این ترتیب، نگرانی کاربران از این بابت تا حدودی از بین خواهد رفت.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)