خانهاخبار
دستور جمع‌آوری آیفون 14 و 15 از بازار ایران صادر شد!

دستور جمع‌آوری آیفون 14 و 15 از بازار ایران صادر شد!

مدیرکل مقابله با قاچاق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن اشاره به ممنوعیت واردات و عرضه آیفون ۱۴ و ۱۵ گفت: در محل‌های عرضه گوشی‌های تلفن همراه اگر مشاهده شود که این مدل گوشی‌های قاچاق در حال توزیع است دستور برخورد و جمع‌آوری آن‌ها صادر خواهد شد.
۱۴۰۲/۷/۱۵

 پس از رونمایی از پرچم‌دار جدید شرکت اپل، این گوشی به شکل رجیستری نشده در بازار ایران حضور یافت. در واقع تصمیم رجیستری نشدن آیفون 14 و مدل‌های بعد از آن هم نتوانست علاقه طرفداران خانواده آیفون را سرکوب کند. در این میان  بسیاری از علاقه‌مندان ایرانی ترجیح دادند که آیفون 14 و 15 را خریداری کنند و در کنار آن با استفاده از یک موبایل ارزان قیمت سیم‌کارت خود را فعال کنند و با جدیدترین مدل آیفون به اینترنت یک موبایل ارزان متصل شوند.  این در حالی است که برخی دیگر از افراد خود را برای داشتن آیفون 13 و یا مدل‌های دیگر قانع کردند و قید آیفون 14 و 15 را زدند. اما در این بلاتکلیفی، بودند مصرف‌کنندگانی که به رجیستری شدن آیفون 14 و 15 امیدوار بودند و برای هرگونه تصمیم‌گیری دست نگه داشتند. اما حالا به نظر می‌رسد تکلیف دسته سوم مشخص شده و خبری از رجیستری پرچم‌دار جدید شرکت اپل نخواهد بود.

image

بر اساس گزارشی از تسنیم، به‌تازگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بخشنامه‌ای به دبیر کمیسیون نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان تهران صادر کرده که براین‌اساس برخورد با عرضه آیفون 14-15 باتوجه‌به عدم واردات قانونی این دو مدل از برند آیفون در تمام‌رویه‌های تجاری و مسافری و پستی در دستور کار قرار بگیرد.

یاسر سوادکوهی مدیرکل هماهنگی مقابله قاچاق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در رابطه‌ با ممنوعیت واردات آیفون 14 و 15 و اینکه اقدامات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز چه خواهد بود، گفت:

بسیاری از سریال‌های گوشی‌های آیفون 14 وارد شده ثبت گمرکی نشده‌اند و از نظر قانونی قاچاق محسوب می‌شوند. در خصوص آیفون 15 نیز به هیج عنوان ثبت سفارشی صورت نگرفته و ورود آن حتی به صورت مسافری نیز ممنوع است و قاچاق محسوب می‌شود. بنابراین در محل‌های عرضه گوشی‌های تلفن همراه اگر مشاهده شود که این مدل گوشی‌های قاچاق در حال توزیع است دستور برخورد و جمع‌آوری آن‌ها صادر خواهد شد. همچنین «دانگل‌های آی‌کاس» که آنتن‌دهی گوشی‌های رجیستر نشده را فعال می‌کرد نیز قاچاق محسوب شده و از سطح عرضه جمع‌آوری خواهند شد. همچنین اگر گوشی‌های آیفون 14 که به‌صورت مسافری وارد شده‌اند کد آنها در گمرک ثبت نشده باشد، نیز جمع‌آوری خواهند شد. تمامی عرضه‌کنندگان این کالا‌های قاچاق توسط کمیته شناسایی قرارگاه مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شناسایی شده است؛ از طرفی به‌صورت مکتوب به اصناف اعلام شده که از عرضه و فروش گوشی‌های قاچاق جلوگیری کنند.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (1 نظر)

ن

۱۴۰۲/۷/۱۵
پس چرا دست به عده هست اگه قراره در شهر مست گیرند هر آنچه هست گیرند یا برای همه با هیچ کس کلا باید غیر فعال بشه یا برا همه ازاد