خانهاخبار
آیا اپل نسخه قرمز رنگ آیفون ۱۵ را عرضه می‌کند؟

آیا اپل نسخه قرمز رنگ آیفون ۱۵ را عرضه می‌کند؟

اپل به طور معمول در بهار هر سال برای افزایش فروش خود رنگ‌های جدیدی را به آیفون‌هایش اضافه می‌کند که طی سال‌های اخیر قرمز یکی از این موارد بوده است؛ اما در این مطلب قرار است تاریخچه عرضه این رنگ و احتمال معرفی آن را برای آیفون ۱۵ بررسی کنیم.
۱۴۰۲/۷/۱۰

در حالی که آیفون ۱۵ و ۱۵ پلاس در رنگ‌های مختلفی موجود هستند، اما فعلا گزینه رنگ قرمز برای این دستگاه‌ها وجود ندارد. با این حال این احتمال وجود دارد که این رنگ در اوایل سال آینده میلادی دوباره به جمع آیفون‌های استاندارد اپل بپیوندد.

اپل از سال ۲۰۱۷ هر ساله حداقل یک آیفون جدید به رنگ قرمز را عرضه کرده است، بنابراین به نظر می‌رسد این رنگ می‌تواند برای آیفون ۱۵ و ۱۵ پلاس در ماه مارس یا آوریل ۲۰۲۴ (اسفند ۱۴۰۲ یا فروردین ۱۴۰۳) معرفی شود تا فروش این دستگاه‌ها را در میانه چرخه محصول خود افزایش دهد. این دقیقا همان چیزی است که در مورد سری آیفون ۷ و آیفون ۸ اتفاق افتاد و هر دو حدود ۶ تا ۷ ماه پس از عرضه اولیه، گزینه رنگ قرمز را دریافت کردند.

image

مشخص نیست که آیا آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس نیز در اوایل سال آینده رنگ جدیدی و به طور خاص قرمز را خواهند داشت یا خیر. در اوایل سال جاری میلادی بود که 9to5Mac گزارش داد اپل یک گزینه رنگ قرمز تیره را برای مدل‌های آیفون ۱۵ پرو آزمایش کرده است، اما افشاگر معروف URedditor@ این ادعا را رد کرد. صرف نظر از اینکه این رنگ واقعا آزمایش شده یا نه، همیشه این احتمال وجود دارد که اپل رنگ جدیدی را برای آیفون‌هایش چه استاندارد و چه پرو، معرفی کند؛ بنابراین باید ببینیم در نهایت اپل چه تصمیمی در این خصوص می‌گیرد.

حال بیایید نگاهی به تاریخچه عرضه رنگ قرمز طی این سال‌ها بیاندازیم:

  • سال ۲۰۱۷: آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس
  • سال ۲۰۱۸: آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون XR
  • سال ۲۰۱۹: آیفون ۱۱
  • سال ۲۰۲۰: آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ مینی و نسل دوم آیفون SE
  • سال ۲۰۲۱: آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی
  • سال ۲۰۲۲: آیفون ۱۴، آیفون ۱۴ پلاس و نسل سوم آیفون SE

سایر رنگ‌های اضافه شده میان چرخه هم شامل زرد برای آیفون ۱۴ و ۱۴ پلاس در مارس ۲۰۲۳ (اسفند ۱۴۰۱)، سبز برای کل مجموعه آیفون ۱۳ در مارس ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰) و رنگ بنفش برای آیفون ۱۲ و ۱۲ مینی در آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) است.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (1 نظر)

ذوالفقاری همدان

۱۴۰۲/۷/۱۰
از قدیم‌الایام رنگ‌قرمز با هدف کمک به بیماران ایدز صورت می‌گرفته
بنیاد خیریه ایدز
،،
رنگ‌های مشکی و تیتانیوم‌طبیعی جزو شاخ‌رنگ‌ها هستن
رنگِ شاخ؛ شاخِ طبیعی