خانهاخبار
جیم رایان، رئیس بخش پلی استیشن خبر بازنشستگی خود را اعلام کرد

جیم رایان، رئیس بخش پلی استیشن خبر بازنشستگی خود را اعلام کرد

آقای «جیم رایان» که مدیر عامل بخش‌ سرگرمی‌های تعاملی سونی یا همان SIE است؛ به تازگی اعلام کرده که در سال ۲۰۲۴ بازنشسته خواهد شد.
۱۴۰۲/۷/۶

شرکت سونی به تازگی اعلام کرده است که آقای «جیم رایان»، مدیر عامل پلی استیشن و بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی قصد کناره گیری از سمت خود را داشته و در ماه مارس ۲۰۲۴ به طور رسمی بازنشسته خواهد شد. جانشین وی، یکی از مدیران قدیمی این شرکت با نام «هیروکی توتوکی» است که از اکتبر امسال فعالیت خود را به عنوان رئیس هیئت مدیره بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی آغاز کرده و از روز ۱ آوریل ۲۰۲۴ نیز به مدیر عامل موقت این زیرشاخه از سونی تبدیل خواهد شد.

image

 

آقای «رایان» در بیانیه‌ای که برای اعلام بازنشستگی خود منتشر کرده است؛ چنین می‌گوید:

«پس از حدود ۳۰ سال فعالیت در بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی، تصمیم گرفته‌ام تا در ماه مارس ۲۰۲۴ بازنشستگی خود را رسمی کنم. فرصت فعالیت در این شرکت خاص و در کنار چنین همکاران فوق العاده‌ای، یکی از بهترین تجربه‌های زندگی من خواهد بود.»

image

 

در سوی دیگر آقای «هیروکی توتوکی»، جانشین آقای «رایان» نیز بیانیه‌ای را برای خداحافظی با وی منتشر کرده و از زحمات او طی بیش از ۳۰ سال فعالیت در شرکت سونی تشکر کرده است. «هیروکی توتوکی» همچنین عرضه کنسول محبوب پلی استیشن ۵ را به عنوان یکی از دستاورد‌های اصلی «جیم رایان» مثال زده است.

نام «جیم رایان» طی سال گذشته، همواره به دلیل تلاش‌های وی جهت جلوگیری از خرید اکتیویژن-بلیزرد توسط مایکروسافت در گزارشات خبری دیده می‌شد. وی عقیده داشت که احتمال انحصاری شدن سری Call of Duty برای کنسول‌های ایکس باکس، به ضرر صنعت گیمینگ بوده و این خرید را رویکردی ضد رقابتی از سوی مایکروسافت می‌دانست.

image

«هیروکی توتوکی»، مدیر عامل موقت جدید بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی (Sony Interactive Entertainment)

پس از عرضه بسیار موفق کنسول پلی استیشن ۴، آقای «رایان» وظیفه محکم‌تر کردن جایگاه سونی در صنعت بازی با معرفی کنسول نسل نهمی این شرکت یا همان پلی استیشن ۵ را داشت. وی همچنین پس از دریافت بازخورد‌های منفی کاربران، از تعطیلی استور بازی‌های دیجیتال پلی استیشن ۳ و پلی استیشن ویتا منصرف شد. آقای «رایان» طی سال‌های پایانی فعالیت خود، با الهام از موفقیت ایکس باکس گیم پس سرویس پلی استیشن پلاس را تغییر داد و آن را با اشتراک پلی استیشن ناو ادغام کرد.

بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی تحت نظارت «جیم رایان» استودیو‌های موفقی چون اینسامنیک گیمز، بانجی و هاوس‌مارک را به تصاحب خود درآورد. وی همچنین به عنوان یکی از آخرین اقدامات خود در این شرکت، هزینه اشتراک رده‌های عضویتی متفاوت سرویس پلی استیشن پلاس را نیز به طور چشمگیری افزایش داد!

image

 

درباره بازنشستگی مدیر عامل بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی و رئیس پلی استیشن چه می‌اندیشید؟ به عقیده شما جدایی آقای «رایان»، به موفقیت پلی استیشن لطمه زده یا طی سال‌های آتی نیز شاهد افزایش محبوبیت برند پلی استیشن بین گیمر‌ها خواهیم بود؟

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)