خانهاخبار
نسخه اول Metal Gear Solid به صورت ۳۰ فریم بر ثانیه روی کنسول‌های نسل نهمی اجرا خواهد شد!

نسخه اول Metal Gear Solid به صورت ۳۰ فریم بر ثانیه روی کنسول‌های نسل نهمی اجرا خواهد شد!

در امروز شاهد انتشار جزئیات مربوط به رزولوشن و فریم ریت بازی‌های کلکسیون Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 هستیم که موجب ناامیدی برخی از طرفداران این سری شده است.
۱۴۰۲/۷/۱

شرکت کونامی به تازگی جزئیات مربوط به رزولوشن و فریم ریت بازی‌های کلکسیون Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 را اعلام کرده و این امر موجب برانگیختن خشم برخی از طرفداران این سری محبوب شده است. نسخه اول این سری یا همان Metal Gear Solid که در سال ۱۹۹۸ برای کنسول پلی استیشن ۱ منتشر شد؛ در این عنوان ریمستر شده و روی کنسول‌های مدرن نسل نهمی با فریم ریت ۳۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شود!

image

 

در سوی دیگر، تمامی عناوین قرار گرفته در این باندل با رزولوشن فول اچ دی اجرا شده و کونامی حتی زحمت بهینه سازی این عناوین بسیار قدیمی که به سادگی با رزولوشن 4K قابل اجرا هستند را نیز به خود نداده است. خوشبختانه، بازی‌های Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty و Metal Gear Solid 3: Snake Eater به صورت ۶۰ فریم در کنسول‌های پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس و اس قابل اجرا هستند؛ اما به رسم همیشه، نینتندو سوییچ از قافله عقب مانده و این بازی‌ها را نیز به صورت ۳۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌کند.

image

 

واکنش‌های منفی طرفداران این سری به این خبر، کاملا قابل درک است. عناوین این سری، بسیار قدیمی هستند و برای کنسول‌هایی چون پلی استیشن ۱ و ۲ ساخته شده‌اند؛ بنابراین اجرای آنها با رزولوشن فول اچ دی و فریم ریت پایین نسخه اول، نشانگر عدم تلاش کونامی برای پورت کردن این بازی‌ها است. در سال‌های گذشته، یک باندل HD از نسخه‌های دوم و سوم این سری برای کنسول‌های پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ منتشر شد و حتی در این سخت افزار قدیمی، شاهد اجرای این عناوین به صورت ۶۰ فریم بر ثانیه و با رزولوشن 720p بودیم.

image

Metal Gear Solid (1998)، جدیدترین بازی ۳۰ فریم پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس و اس!

لازم به ذکر است که کونامی پیش‌تر نیز ادعا کرده بود که تمامی عناوین درون کلکسیون Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1، روی کنسول‌هایی به غیر از نینتندو سوییچ با فریم ریت ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شوند؛ بنابراین این شرکت در گفته‌های پیشین خود نیز با کاربران صادق نبوده است.

باندل Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1، در تاریخ ۲۴ اکتبر (۲ آبان) برای پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس و اس، نینتندو سوییچ و پی سی منتشر خواهد شد. امیدواریم که کونامی رویکرد خود در این زمینه را تغییر داده و امکان اجرای این بازی‌ها با رزولوشن و فریم ریت بالاتر در سخت افزار قدرتمند کنسول‌های نسل نهمی را فراهم کند.

image

 

درباره اجرای نسخه اول Metal Gear Solid به صورت ۳۰ فریم بر ثانیه روی کنسول‌هایی چون پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس و اس چه فکر می‌کنید؟ به عقیده شما، این سطح از عملکرد برای عناوینی مربوط به اوایل قرن بیست و یکم قابل قبول است؟

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)