خانهاخبار
آیا آيفون مینی بعد از ۳ سال کنار خواهد رفت؟

آیا آيفون مینی بعد از ۳ سال کنار خواهد رفت؟

خبرهای جدید نشان می‌دهد ظاهرا زمان خداحافظی با این سایز دوست داشتنی آیفون فرارسیده است.
۱۴۰۲/۶/۲۰

اپل در سال ۲۰۲۰ با معرفی آيفون ۱۲ مینی علاقمندان به گوشی‌های هوشمند کوچک را بر سر ذوق آورد و این پروسه سال بعد با رونمایی از خانواده آيفون ۱۳ نیز ادامه پیدا کرد. اما حالا به نظر می‌رسد که تولید گوشی‌های ۵.۴ اینچی اپل بالاخره بعد از گذشت سه سال متوقف خواهد شد.

به گزارش آقای مارک گرمن خبرنگار بلومبرگ، میزان تقاضا برای آيفون ۱۳ مینی بسیار کم بوده است و هم اکنون در صورت تمایل به خرید، باید  حداقل بین ۲ تا ۳ هفته و حداکثر بین ۶ تا ۸ هفته برای دریافت آن منتظر بمانید. کمبود تولید، افراد نزدیک به اپل را به این موضوع نزدیک است که احتمالا توقف تولید این گوشی هوشمند نزدیک است و این اتفاق، احتمالا در رویداد Wonderlust که با معرفی سری آيفون ۱۵ همراه خواهد بود، اعلام می‌شود.

image

اپل سال گذشته اقدام به تولید و معرفی آيفون ۱۴ مینی نکرد، اما آیفون ۱۳ مینی با قیمت ۵۹۹ دلار همچنان در بازار برای خرید موجود بود. اگر قصد خرید این گوشی هوشمند را دارید،‌ به نظر می‌رسد که محصول یاد شده نفس‌های آخرش را کشیده و باید هرچه سریع‌تر برای خرید آن اقدام کنید. لاین‌آپ جدید آيفون‌های شامل دو محصول ۶.۱ و دو محصول ۶.۷ اینچی خواهد بود که مدل‌های آن به صورت زیر اعلام می‌شود:

  • آیفون ۱۵ با نمایشگر ۶.۱ اینچ
  • آيفون ۱۵ پلاس با نمایشگر ۶.۷ اینچ
  • آيفون ۱۵ پرو با نمایشگر ۶.۱ اینچ
  • آیفون ۱۵ پرو مکس با نمایشگر ۶.۷ اینچ

در ماه آوریل سال ۲۰۲۲ تحقیقات انجام شده نشان داد که آيفون ۱۳ مینی تنها ۳ درصد فروش آیفون‌ها را در کشور آمریکا به خود اختصاص داده بود. با توقف تولید این گوشی هوشمند، علاقمندان به محصولات با نمایشگر کوچک‌تر باید به سراغ آيفون SE بروند؛ البته این محصول نیز پیش‌بینی می‌شود که ۱ یا ۲ سال آینده به نمایشگر ۶.۱ اینچی ارتقاء پیدا کند. به نظر می‌رسد که طبق تحقیقات صورت گرفته، علاقمندان به گوشی‌های هوشمند با نمایشگر کوچک رفته رفته در حال کاهش هستند و همین موضوع، باعث شده تا توسعه و تولید این محصولات برای شرکت‌های سازنده اسمارت فون‌ها صرفه اقتصادی نداشته باشد.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)