خانهاخبار
چگونه سایز متون و آیکن‌ها را در آیفون تغییر دهیم؟

چگونه سایز متون و آیکن‌ها را در آیفون تغییر دهیم؟

تغییر سایز متون نمایش داده شده توسط گوشی، یکی از مهم‌ترین مسائل برای افراد مسن و یا کم بینا به حساب می‌آید. در این مطلب قصد داریم تا نحوه انجام این کار در گوشی‌های آيفون را به شما نمایش دهیم.
۱۴۰۲/۶/۲۰

با وجود افزایش سایز نمایشگر گوشی‌های هوشمند در سال‌های اخیر، بسیاری از افراد مسن یا کم‌بینا در حین خواندن متون نمایش داده شده توسط گوشی‌ دچار مشکل می‌شوند. خوشبختانه، تقریبا تمامی سازندگان راهکار‌هایی برای حل این مشکلات را درون رابط کاربری محصولات خود قرار داده‌اند و این امر شامل گوشی‌های آیفون نیز می‌شود. در ادامه، با ما همراه باشید تا نحوه تغییر سایز متون و آیکن‌ها در سیستم عامل iOS را به شما نمایش دهیم.

image

 

چگونه سایز نوشته‌ها را در آیفون تغییر دهیم؟

image

برای تغییر سایز متون نمایش داده شده توسط گوشی‌های آیفون، ابتدا به بخش تنظیمات گوشی مراجعه کرده و سپس وارد بخش Display & Brightness شوید. گزینه Text Size را انتخاب کنید و سپس یک نوار به شما نمایش داده شده که امکان بزرگ‌تر یا کوچک‌تر کردن متون را فراهم می‌کند. همچنین در بخش Display & Brightness امکان فعالسازی گزینه Bold Text را نیز خواهید داشت که متون را به شکل برجسته‌تری به نمایش می‌گذارد.

image

در صورتی که همچنان به دنبال افزایش سایز متن‌ها هستید؛ می‌توانید در بخش تنظیمات گوشی وارد بخش Accessibility شده و سپس گزینه Display & Text Size را انتخاب کنید. در این منو، وارد بخش Larger Text شوید و سپس گزینه Larger Accessibility Sizes را فعال کنید. پس از انجام این کار، می‌توانید تا با استفاده از نوار پایینی سایز متون را به میزان دلخواه خود افزایش دهید؛ البته لازم به ذکر است که این امر برخی از اپلکیشن‌ها را دچار مشکل می‌کند.

 

چگونه سایز آیکن‌ها را در آیفون تغییر دهیم؟

image

سیستم عامل iOS همچنین راهی برای افزایش سایز آیکن‌ها را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. برای افزایش سایز آیکن‌ها، وارد منوی تنظیمات گوشی شده و سپس بخش Display & Brightness را انتخاب کنید. در این منو، به پایین‌ترین بخش رفته و سپس وارد بخش Display Zoom شوید. در بخش Display Zoom، گزینه Larger Text را انتخاب کرده و سپس روی Done تپ کنید.

 

پس از انجام این کار، سایز متون، آیکن‌ها و بسیاری از المان‌های دیگر رابط کاربری گوشی افزایش خواهد یافت.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)