خانهاخبار
پشتیبانی از فرمت Ultra HDR اندروید ۱۴ به گوگل فوتوز اضافه شد

پشتیبانی از فرمت Ultra HDR اندروید ۱۴ به گوگل فوتوز اضافه شد

سیستم عامل اندروید ۱۴ قرمت جدیدی برای پشتیبانی از تصاویر HDR با عمق رنگ ۱۰ بیتی را ارائه داده که پشتیبانی از آن اکنون به اپلیکیشن گوگل فوتوز نیز اضافه شده است.
۱۴۰۲/۶/۱۲

در ماه مه که شاهد عرضه دومین بتای سیستم عامل اندروید ۱۴ بودیم؛ شرکت گوگل فرمت جدیدی را با نام Ultra HDR معرفی کرد که پشتیبانی از عکس‌های ۱۰ بیتی HDR را به طور کامل ارائه داده و با تصاویر معمولی فرمت JPEG نیز کار می‌کند. در حین استفاده از این فرمت، تصاویر در نمایشگر‌های غیر HDR به صورت عادی نمایش داده می‌شوند؛ اما در هنگام استفاده از نمایشگر‌های با پشتیبانی از HDR، رنگ‌ها و کنتراست تصاویر ظاهر بسیار بهتری را پیدا می‌کنند.

image

 

نخستین اپلیکیشنی که پشتیبانی از فرمت جدید Ultra HDR را به همراه دارد؛ گوگل فوتوز است. به تازگی گزارشی توسط «AssembleDebug» منتشر شده که خبر از وجود کد‌های مربوط به Ultra HDR در نسخه 6.51.0.561138754 گوگل فوتوز را می‌دهد. پس از انتشار سیستم عامل اندروید ۱۴، سایر اپلیکیشن‌های غیر گوگلی نیز امکان دسترسی به این فرمت جدید و پشتیبانی از آن را خواهند داشت.

این قابلیت بسیار جذاب به نظر رسیده و به کاربران اجازه می‌دهد تا از دوربین و نمایشگر مدرن گوشی‌های جدید خود استفاده کامل را ببرند. تصاویر Ultra HDR، همچنان از فرمت شناخته شده JPEG استفاده می‌کنند و در نمایشگر‌های معمولی نیز قابل مشاهده هستند؛ البته، این تصاویر کیفیت واقعی خود را در نمایشگر‌های HDR نشان می‌دهند.

image

 

درباره اضافه شدن پشتیبانی از Ultra HDR به اپلیکیشن گوگل فوتوز چه فکر می‌کنید؟ آیا این قابلیت را کاربردی می‌دانید یا خیر؟

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)